وبلاگ

بهترین عطر مردانه چیست و چطور باید عطر خوش بو انتخاب کنیم

بهترین عطر مردانه برای جذابیت کدام است و چطور با انتخاب ادکلن مناسب آلفا بودن خود را نشان دهیم- مرد برتر

انتخاب یک عطر مردانه برای یک مرد قدرتمند آلفایی به طور قطع خصوصیات ویژه‌ای دارد که در انتخاب همین عطر باید به نکات ویژه‌ای دقت کند تا یک عطر منحصر به فرد مردانه را خریداری کند. اما چرا؟ شاید به عنوان خواننده این متن پیش خود بگویید “دیگر نیازی به حساسیت و دقت در انتخاب نوع عطر چندان جایز نیست یک عطر تنها باید خوشبو باشد، همین” .

اما آنچه در این مقاله قصد داریم در موردش بیشتر صحبت کنیم و در واقع از یک سری حقایق آگاه کنیم، انتخاب عطر آلفا مخصوص مرد آلفا است. ما در مقالات زیادی از سایت مرد برتر به ویژگی‌ها و خصوصیات یک مرد قدرتمند از نوع آلفایی پرداخته‌ایم، این دسته از مردان قدرتمند و ثروتمند هستند؛ تنها به این دلیل که متفاوت فکر کرده‌اند و اکنون به وقت عطر زدن نیز باید یک عطر مردانه آلفایی اختیار کنند که متناسب با شخصیت آن‌ها باشد.

برای خرید عطر مردانه دو عامل مهم را باید در نظر بگیرید

 • شما باید آن را دوست داشته باشید، یعنی نظر کسی نباید در انتخاب شما تاثیر‌گذار باشد
 • آیا متناسب با شخصیت شما می‌باشد و می‌تواند نشاط و انرژی به شما بدهد

این دو مورد را در مقاله پیش رو بررسی خواهیم کرد.

لیست محتوا

انتخاب عطر مردانه به کمک شخصیت شناسی

وقتی شما شخصیت خود را بشناسید به راحتی قادر به انتخاب یک ادکلن مردانه خواهید بود که مورد پسند و سلیقه شما باشد. در ادامه به  شش دسته از شخصیت‌های مهم مردانه اشاره می‌کنیم که می‌توانید متناسب با این خصوصیات رایحه مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

شخصیت رمانس و لطیف

وقتی حرف از مردان قدرتمند میزنیم، دلیل بر آن نیست که آنان روحیات خشک و خشنی دارند بلکه همه چیز در جایگاه خود قرار دارد، قدرت برای کسب ثروت به یک طرف و البته احساسات لازم برای انتخاب یک عطر بخصوص و آرامش دهنده هم به یک طرف خواهد بود.

اگر جز مردان با روحیات توام با لطافت هستید و دوست دارید یک عطر کلاسیک مردانه انتخاب کنید،عطر کلاسیکی که حاوی رایحه‌هایی مانند  گل زنبق، ماگنولیا، گل رز،یاسمن و توبروز را دارد باید انتخاب کنید. (در ادامه نام برندها را به همراه رایحه‌های لازم  ارائه می‌دهیم)

عطر مردانه برای مردان پر‌انرژی

مردانی که روحیه شاد، پرانرژی و بسیار سرمستی دارند، بهتر است به سراغ عطر مردانه با عصاره‌های میوه‌ای بروند.عطر‌ها با رایحه میوه معمولا نسبت به عصاره‌های چوبی مثل صندل و عنبر بوی قوی ندارند، اما برای مردان پرانرژی مسرور کننده هستند و تقریبا هم در عطر‌های کلاسیک و هم در عطر‌های مدرنیته به کار می‌روند و دقیقا مخصوص مردانی است که به هیچ وجه آن‌ها را بدون انرژی نمی‌بینید.

عطر مردانه متناسب با حس مردانه

مشخصات بهترین عطر مردانه - مرد برتر

 قبل از خرید عطر مخصوص مردان بهتر است ابتدا آن را حس کنید، این حس کردن به کمک نت‌های عطر به ما القا می‌شود.

 نت عطر چیست؟ نت عطر در واقع همان میزان بو و رایحه عطری است که به هنگام پخش در هوا و فضا آن را متوجه می‌شویم. این نت‌ها دارای درجه بالا، میانی و پایه هستند.

اما چگونه این نت‌های عطرانه را حس کنیم.مردی که دوست دارد قدرت در دستانش باشد، قاعدتا به عطر خود هم توجه می‌کند و دانستن این نت‌ها پایه و اساس یک خرید موفق برای عطر مردانه است.

 

انتخاب عطر مناسب سن مردانه

توضیحات بالا در مورد نت عطر مردانه بود که در واقع همان رایحه‌های تشکیل دهنده یک عطر هستند و حالا می‌تواند به عنوان معیاری برای انتخاب عطر مردانه بر اساس سن باشد. خیلی خوب است که یک مرد قدرتمند همیشه بر اساس سن خود و موقعیت خود نوع عطرش را انتخاب کند.

عطر مخصوص نوجوانان

این رایحه برای سنین 15 تا 26 سال مورد استفاده قرار می‌گیرد و غالب رایحه آن شیرین است که ترکیبات اصلی آن میوه‌های تازه می‌‌باشند اما همان طور که در رده سنی مورد نظر اشاره کردیم برخی از افراد بالغ و بزرگسال هم از ان استفاده می‌کنند.

عطر مردانه و غلظت عطر

هر عطری غلظت خاص خود را دارد که این موضوع هم جز همان جزییاتی است که بهتر است مردان متفاوت  آلفایی از آن خبر داشته باشند و نسبت به خرید و انتخاب آن متناسب  با این شاخص حساسیت ویژه ای داشته باشند. اما غلظت عطر دقیقا چیست و چگونه به هنگام خرید از این معیار استفاده کنیم:

نقش غلظت عطر در انتخاب

غلظت عطر در واقع همان میزان ماندگاری و دوام عطر است و میزان قدرت اجزای سازنده آن برای پخش شدن و متراکم شدن در فضا است.که این غلظت با یک دو ترکیب اساسی معنا و مفهوم می‌گیرد این دو ترکیب روغن و الکل هستند، هر چه‌ روعن مخصوص استفاده شده در عطر بیشتر باشد، پس دوام آن بیشتر است و معمولا برند‌های معتبر تنها از روغن خالص بدون الکل استفاده می‌کنند و هر چه الکل بیشتر باشد طبیعتا میزان ماندگاری عطر پایین می‌آید و در بیشتر عطر‌ها الکل وجود دارد. اما این نسبت متغیر است.

 فاکتور غلظت عطر بر روی شیشه‌های عطر موجود است.هر چه بیشتر باشد میزان ماندگاری عطر بیشتر است.

 

انتخاب عطر مردانه از برند‌های معتبر

در ادامه به معرفی  دو برند معتبر از عطر مردانه می‌پردازیم، که می‌تواند برای انتخاب مردان سخت پسند تا حدودی به همراه جزییات بیان شده، مفید واقع شود.

عطر مردانه گوچی Gucci

عطر گوچی یکی از برندهای معتبر و معروفی هست که نیاز به معرفی ندارد.این عطر از 1921 کار خود را آغاز کرد و همیشه بین مردان شیک پوش و قدرتمند سیاستمدار حرف اول را زده است و همچنان هم به قدرت خود ادامه می‌دهد. در سال 1971 این برند شروع کرد به تولید عطر با بو و رایحه‌های متنوعی که هر کدام در سراسر دنیا طرفداران خاص خود را دارند.

سه نوع مختلف از این عطر را در ادامه بیشتر بشناسید.

Gucci Guilty Pour Homme EDT گوچی گیلتی پور هوم

عطر مردانه گوچی گیلتی پور هوم - مرد برتر

 

ترکیبی از رایحه‌های چوبی صندل و عنبر به همراه میو‌های ترش مرکباتی به خصوص لیمو است که برای هر کسی شاید این همه تند و تلخی خوشایند نباشد. اما بسیاری از مردان  این نوع عطر مردانه را دوست دارند.

که البته این بوی تند ابتدا به مدت دو الی سه دقیقه روی پوست با این شدت است بعد از چند دقیقه به سمت رایحه‌ پرتقال و ترنج تغییر می‌یابد.

در فصول بهار، تابستان و پاییز به خوبی قابل استفاده است منتهی در فصل زمستان زودتر از همیشه دوام خود را از دست می‌دهد. با هر محیط حرفه ای متناسب است و تقریبا دوام و ماندگاری خوبی دارد.

 Gucci Pour Homme اسپری ادو تویلت گوچی پور هوم

این نوع عطر از برند گوچی رایحه فوق‌العاده بی نظیری  دارد و شما را به یاد یک صبح زیبای دل‌انگیز به همراه یک لیوان چای سیاه خوش عطر می‌اندازد، زیرا یکی از رایحه‌های پایه‌ای این نوع عطر چای سیاه می‌باشد و البته در کنار آن از رایحه‌های فوق العاده دلپذیر دیگری مانند بنفشه،ترنج، فلفل قرمز و دارچین استفاده شده است و همچنین از عصاره‌های چوبی مانند توتون،مشک و گل مینا نیز استفاده می‌شود.

این نوع عطر برای هر چهار فصل بی نظیر است و می‌توانید از آن استفاده کنید.اما موردی که باید قابل توجه شما باشد این است که ماندگاری بالایی ندارد و باید حتما بعد از 4 ساعت تجدید شود.

Gucci Made To Measure

اسطوخودوس یکی از رایحه‌های همیشگی در عطر‌های کلاسیک است که بدون اغراق بوی سرمست کننده ای را  القا می‌کند. در این برند هم اسطوخودوس یک رایحه اصلی و پایه در کنار سایر ترکیباتی چون پرتقال، ترنج،نیلوفر آبی،جوز هندی و دارچین است. .همچنین از رایحه‌های چوبی می‌توان به عنبر و بلوط اشاره کرد که باز هم بوی تند و تلخ جذاب را به مشام شما هدایت می‌کند.

 

عطر مردانه تام فورد

حتی اگر مرد عطر بازی هم نباشید، بلاخره یکبار هم که شده نام تام فورد را شنیده‌اید. این نوع عطر از شخصیت‌های سینمایی گرفته تا شخصیت‌های سیاسی و بزرگ دیگر مورد استفاده بسیاری‌ تا الان قرار گرفته است و به شدت مورد علاقه مردان قدرتمند آلفایی است. اما چرا؟ این نوع عطر چه ویژگی‌هایی دارد؟

ترکیبات عطر مردانه تام فورد

 

عطر تام فورد یکی از معروف ترین ادکلن های مردانه است - مرد برتر

این نوع عطر مردانه به دلیل ترکیبات اصلی چوبی مثل عود و عنبر یکی از بهترین معیار‌ها را برای علاقه‌مندی بیشتر مردان دارد، چون حاوی بوی تلخ و تندی است که مورد پسند نه فقط آقایان بلکه خانم‌ها نیز می ‌باشد.

از همه مهمتر مناسب همه فصول و حتی فصل زمستان است که در این فصل ماندگاری عطر گاهی با  مشکل مواجه می‌شود.

در کنار رایحه‌های چوبی ترکیبات میوه‌ای و گیاهی زیادی استفاده شده است که مناسب تمامی سفر‌های دریایی، مدیترانه‌ای و حتی آمازونی هم می‌باشد به خاطر اینکه هر کدام از ترکیبات با ماندگاری بالایی برخوردار هستند و به راحتی از روی لباس شما نمی‌روند و با گرما و حرارات هم به زودی وارد واکنش نمی‌شوند.

برخی از این ترکیبات شامل  مرکبات، گل مروارید،کهربا، گل نارنجی افریقایی هستند که هر کدام عطر خاصی دارند. و البته در کنار این همه امتیاز در بسیاری از مواقع قیمت خوبی هم دارد.

اقتدار مردانه با عطر جذاب

مردان قدرتمند باید در کنار پرورش روحیه و بنیان فکری خود به طرز لباس پوشیدن و ظاهر خود هم اهمیت ویژه‌ای بدهند. به خاطر اینکه مردان قدرتمند از هر نظر منحصر به فرد هستند، یعنی هم از نظر روحی و هم از نظر تیپ ظاهری در جامعه  برتر و خاص می‌باشند. یکی از این ویژگی‌های انحصاری نوع عطری است که شما استفاده می‌کنید و در مهمانی و یا جلسه کاری همه را نسبت به خود جذب می‌کنید. بنابراین نمی‌توان نسبت به خصوصیات یک عطر مردانه سهل انگار و یا بی توجه بود.

مقاله تکمیلی

در این مقاله به ویژگی‌های مختلفی از مردان متفاوت اشاره شد، اما بهتر است که در کنار این مورد، بر روی ظاهر مردانه خود نیز اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید قدرت و جذابیت خود را چندین برابر افزایش دهید، بهتر است به مقاله ای تحت عنوان ظاهر جذاب مردانه از همین سایت مرد برتر مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام
  از بعضی از مطالب سایت شما بازدید کردم
  سایت بسیار جالبی دارید با مطالب بسیار خوب و ظاهر زیبا

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link