وبلاگ

تیپ کلاسیک مردانه و تکنیک های خاص برای جذابیت بیشتر

تیپ کلاسیک مردانه به همراه نکات کلیدی در انتخاب کت و شلوار و اکسسوری - مرد برتر

تیپ کلاسیک مردانه یکی از استایل‌های متفاوت است که باید هر مردی آن را در بین سایر تیپ‌های لباسی خود داشته باشد. تیپ کلاسیک در هر عصری قابل استفاده است، چون خاصیت استایل کلاسیک این است که اصلا با مد روز همگام نیست و همیشه طراحی و سبک خودش را دارد و البته هیچگاه قدیمی نمی‌شود. بنابراین یک تیپ کاملا استاندارد و به صرفه است، چون قرار نیست؛ هر روز این دغدغه را داشته باشید که امروز چه نوع شلواری در بازار مد شده است و فردا قرار است چه اتفاقی بیفتد.

در کنار این تب و تابی که با پوشش‌های مرتبط با مد و جزییات آن داریم، باید دقت کنیم که در کنار پولی که هزینه کرده‌ایم، یک ترکیب درست و صحیحی را به نمایش بگذاریم که ظاهر ما به خوبی جلوه کند. اما تیپ کلاسیک این دغدغه‌ها را ندارد. اگر تعاریف ابتدایی و اصول اولیه را بدانید، به خوبی از پس یک تیپ کلاسیک مردانه بر‌می‌آیید و مردی برجسته و جذاب در مهمانی و یا در جلسه کاری جلوه خوبی خواهید داشت.

مقاله‌ای که قرار است آن را مطالعه کنید، در ارتباط با استایل کلاسیک مردانه است که به جزییات ویژه می‌پردازیم تا آشنایی بهتری با این تیپ مردانه داشته باشید.

لیست محتوا

تیپ کلاسیک مردانه : اصول ساده پوشی

خاصیت تیپ کلاسیک مردانه این است که کاملا ساده است و از شما یک تعریف درست و منطقی ارائه می‌دهد. شما اگر به یک تیپ کژوال مردانه دقت کنید، می‌بینید که در طراحی آن گاهی سبک‌های عجیب و غریبی می‌بینیم که در برخی از همین استایل‌ها تنوع لباسی و وسایل اکسسوار به درستی رعایت نشده‌اند که در بیشتر مواقع صحیح و زیبا نیست. اما در تیپ کلاسیک مردانه همه چیز شسته و رفته است.

تیپ کلاسیک باید متناسب با سایز بدن باشد

در مورد تیپ کلاسیک مردانه این نکته را نباید فراموش کنید که هر نوع لباسی که انتخاب می‌کنید از تی شرت گرفته تا کت و شلوار و دیگر موارد لباسی باید هم اندازه شما باشند. مثلا تی‌شرت متناسب با سایز شما باشد که گشاد و یا حالت پف شدگی در ظاهر اندام ایجاد نکند.

کت شما باید به اندازه بالا تنه باشد که موقع پوشیدن حالت کج و معوج به خود نگیرد و شلوار شما حتی بدون کمربند هم متناسب با کمر باشد و دچار افتادگی نشود.

برای همین نیاز است که تیپ کلاسیک مردانه را با قد و قامت و وزن خود هماهنگ کنید و اگر اضافه وزن و یا کاهش وزن دارید هر دو را اصلاح کنید تا لباس‌های سایز خود را به راحتی در بازار پیدا کنید.

بنابراین تیپ کلاسیک مردانه و سایز بدنی ایده‌آل یکی از نکات مهم در مورد استایل کلاسیک است، البته اگر قصد دارید که یک مرد قدرتمند و صاحب کمالات جلوه کنید.

کت و شلوار برای تیپ کلاسیک

کت و شلوار برای تیپ کلاسیک مردانه - مرد برتر

یکی اجزای پوشش‌ کلاسیکی استفاده از کت و شلوار است. امروزه کت و شلوار‌های زیادی در بازار مد شده است.مثل کت و شلوار‌های اسپرت، کت و شلوارهای مجلسی و کت و شلوار‌های رسمی و اداری که هر کدام سبک خاص خود را دارند که گاهی استفاده از تنوع رنگ‌ها و یا ترکیب کت و شلورا‌ها با هم  ممکن است تغییرات زیادی را ایجاد کنند.

اما در مورد تیپ کلاسیک مردانه بهتر است ابتدا در مورد رنگ‌ها دقت نظر داشته باشید و از رنگ خاکستری و مشکی حتما در کمد لباسی خود استفاده کنید. این دو رنگ برای جامعه مردان شیک پوش بسیار مورد نیاز هستند. به این دلیل که تاثیر زیادی بر روی ابهت مردانگی دارند و از طرف دیگر برای مکان‌ها و موقعیت‌های مختلف قابل استفاده هستند و نگرانی برای شما ایجاد نمی‌کنند که آیا استایل شما مناسب مهمانی و یا جلسه رسمی هست یا نه؟

همان طور که در بخش سایز و اندازه ذکر شد، حتما باید کت و شلوار در اندازه و قامت شما باشد. یعنی گشاد نباشد که اندام شما را به خوبی جلوه ندهد و یا خیلی تنگ نباشد که موقع راه رفتن و یا نشستن شما را معذب کند.

برخی از کت و شلوار‌های کلاسیک دکمه دارند و نیاز است در یک مکان رسمی این دکمه‌ها بسته باشند. بنابراین اگر شکم دارید سعی کنید در کاهش چربی‌های شکم فکر اساسی کنید، در غیر اینصورت مقداری از سایز خود گشاد‌تر انتخاب کنید که ظاهری نامطلوب را از شما جلوه ندهد.

انواع کت و شلوارهای کلاسیک

 • کت و شلوار کلاسیک اداری یقه انگلیسی
 • کت و شلوار کلاسیک دو دکمه تک چاک
 • کت و شلوار کلاسیک همراه با ژیله
 • کت و شلوار کلاسیک با برندهای مختلف منگو،ال آر سی،سنتون

در ضمن جنس کت و شلوار متناسب با هر فصلی باید رعایت شود. اگر در ماه‌های گرم سال هستید بهتر است که از کت و شلوار با جنس کتان استفاده کنید و اگر در فصل زمستان هستید، بهتر است از کت و شلوار پشمی استفاده کنید.

 

تیپ کلاسیک مردانه و پیراهن سفید

نقشی که پیراهن در تیپ کلاسیک مردانه ایفا می‌کند، به قدری مهم و کلیدی است که بدون آن استایل کلاسیک معنایی ندارد.

اول از همه بهتر است در مورد رنگ پیراهن تاکید کنیم، که بهترین رنگ آن سفید است. زیرا با  هر نوع رنگی از کت و شلوار قابل ست کردن است و علاوه بر آن یک جذابیت خاص و خارق‌العاده را به تیپ مردانه می‌دهد. همچنین در نظر داشته باشید که رنگ پوست شما تاثیر چندانی در انتخاب رنگ پیراهن سفید ندارد، چه شما سفید پوست باشید و چه رنگین پوست در هر حالت پیراهن سفید یک ایده جالب است.

در مورد اندازه پیراهن باید بیش‌تر از کت و شلوار دقت داشته باشید. به این دلیل که اگر پیراهن گشاد باشد و یا بیش از اندازه تنگ باشد، فرم نهایی از تیپ ظاهری را خدشه‌دار می‌کند و چندان به دل نخواهد نشست.

تیپ کلاسیک مردانه و کفش آکسفورد

برای کامل شدن تیپ کلاسیک مردانه نیاز است که به کفش‌ها دقت ویژه‌ای داشته باشیم، به همان اندازه که به کت و شلوار و پیراهن دقت داریم.

معمولا برای یک تیپ بی نقص کفش با رنگ مشکی مدل آکسفورد پیشنهاد خوبی است، زیرا این رنگ با هر نوع مدل و هر نوع رنگی قابل ست کردن است و از همه مهمتر مکمل خوبی برای یک ظاهر شیک مردانه است.

از طرفی برند آکسفورد جز برند‌های شناخته شده و پسندیده است که ابهت و مردانگی خوبی را جلوه می‌دهد و هم اینکه جنس این مدل کفش‌ها بی‌نظیر است و نیازی نیست شما هزینه زیادی را برای خرید کفش به طور سالانه پس انداز کنید.

کراوات و پایپون برای تیپ کلاسیک

کراوات مردانه برای تیپ کلاسیک - مرد برتر

معمولا استفاده از کراوات و پاپیون نقطه اخر از یک تیپ کلاسیک مردانه است که در بیشتر مواقع به صورت دلخواه است و گاهی در مراسم خیلی رسمی و یا حتی مهمانی‌های خصوصی استفاده می‌شود.

اما دقت کنید که برای یک تیپ کلاسیک مردانه که کت و شلوار، کفش و پیراهن باکیفیت را لحاظ کرده‌اید، بهتر است کراوات و یا پاپیون هم از جنس مرغوب انتخاب کنید تا ترکیب استایل شما با یکدیگر یک هماهنگی و همخوانی ویژه را داشته باشد.

اگر در مورد استفاده از کراوات و پاپیون مردد هستید، بهتر است بدانید که کراوات برای مجالس رسمی و اداری بهتر و مناسب‌تر است.

در مورد جنس کراوات و پاپیون دقت لازم را داشته باشید که جنس ابریشمی از سایر جنس‌های نخی و پشمی بهتر است، زیرا نرم و قابل انعطاف است و در اثر حرکت و یا جا به جایی شکل اولیه خود را تغییر نمی‌دهد و کج و معوج نخواهد شد.

رنگ کراوات هم برای تیپ کلاسیک مردانه بسیار مهم و اساسی است، سعی کنید از رنگ آبی تیره و یا قرمز تیره برای محیط کار و یا مجالس رسمی استفاده کنید.در محیط‌های دوستانه و مهمانی از کراوات‌های ترکیبی گلدار انتخاب کنید و در مواقعی که یک سمینار و یا کنفرانس ویژه دارید می‌توانید از کراوات‌های خالدار درشت کمک بگیرید که ظاهر جسورانه و قدرتمندی را به شما هدیه می‌دهد.

استفاده از ساعت مچی

یکی دیگر از اکسسوری‌های مهم برای تیپ کلاسیک مردانه، ساعت است. ساعت جلوه خوبی را از تیپ نهایی به نمایش می‌گذارد. مدل ساعت پیشنهادی برای این نوع تیپ ساعت عقربه‌ای است، که نوع دسته فلزی آن با تیپ کلاسیک تناسبات بهتری برقرار می‌کند، البته دسته چرمی ساعت هم پیشنهاد خوبی است، منتهی سعی کنید همرنگ با کفش و کمربند شما باشد.

 

ادکلن و تیپ کلاسیک مردان

یک تیپ کلاسیک مردانه با بو و رایحه خوش تکمیل می‌شود. در بازار برندهای مختلفی از انواع ادکلن موجود است که هر کدام برای مکان و فضای مشخصی طراحی شده‌اند. برای آشنایی بهتر با  ادکلن‌های مردانه بهتر است به مقاله‌ای تحت عنوان انواع عطرهای مردانه مراجعه کنید.

مردان قدرتمند و تیپ کلاسیک مردانه

مردان قدرتمند همیشه برای تیپ و استایل خود یک تعریف درست و منطقی دارند و هر کجا که قدم می‌گذارند، او را فردی منظم و صاحب یک سبک لباسی در نظر خود تجسم می‌کنند. یکی از  سبک‌های قدرتمندانه و جسورانه برای مردان آلفا تیپ کلاسیک مردانه است که باید در کمد لباسی این دسته از مردان جایگاه ویژه داشته باشد.

مقالات تکمیلی

مقالات تکمیلی از سایت مرد برتر جهت رسیدن به یک تیپ کلاسیک مردانه بسیار زیاد است که در همین مقاله به دو مورد از آن اشاره کردیم. برای آشنایی بهتر خوب است این مقالات را حتما مطالعه کنید.

 • 4 نکته پیرامون ساعت مچی مردانه
 • بهترین تیپ کژوال مردانه چه تیپی است
 • مدل مو جذاب مردانه
 • عطر مردانه چه خصوصیاتی دارد
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link