وبلاگ

خصوصیات مرد جذاب چیست؟ و چطور جذابیتمان را افزایش دهیم

خصوصیات مرد جذاب چیست و چطور میتوان جذاب شد - مرد برتر

هنگامی که صحبت از خصوصیات مرد جذاب می شود سوالاتی در ذهن همه افراد نقش می بندد! اولین سوال این است که خصوصیت حقیقی یک مرد جذاب چیست؟ سوال بعدی این است که خصوصیات جذاب در مردان را باید از نگاه چه کسانی بررسی کرد؟

بدون شک در اولین وهله خصوصیات جذاب مردان را باید از نظر زنان جستجو کرد. زنانی که خود معنای جذابیت را در خودشان جستجو کرده اند. اما باید بدانید که حقیقت این ماجرا از نظر علوم روانشناسی و از نظر بررسی های اجتماعی، تنها منحصر به شناخت این خصوصیات از نظر زنان نیست. یک مرد جذاب می تواند در نگاه هر کسی که زیبایی و قدرت را درک می کند، جذاب و گیرا به نظر برسد.

برای اینکه منظور دقیق ما را در این بخش به طور کامل درک کنید، در ادامه همراه ما باشید.

لیست محتوا

خصوصیات مرد جذاب از نگاه زنان

ما در ابتدا سعی می کنیم خصوصیات مردان جذاب از نگاه زنان را برای شما بگوییم. کمی جلوتر با حقایق دیگری فراتر از نگاه زنان مواجه خواهید شد. اکثر زنان یا بهتر است بگوییم تمامی زن ها به دنبال مرد برتر و جذاب هستند. اما وقتی صحبت از جذاب و عالی می شود، منظور آن ها واقعا چیست؟

طبق یک خاطره از فردی در دوران نوجوانی اش، او همیشه در رویاهای خود مردی را می دید که چهره ای شبیه به مدل ها با خانواده ای عالی و شغل فوق العاده دارد. او مرد رویای خود را فردی با هدف مشخص در زندگی می دید که به محض رسیدن به خانه، شروع به نوازش پاهای خسته همسر دلبند خود می کند. او می گفت هنگامی که از خواب بیدار می شدم، با خودم می گفتم که مگر می شود چنین افسانه ای وجود داشته باشد؟

برای پاسخ به این سوال باید به همان مطلب مقدمه اشاره مجدد کرد که خصوصیات مردان جذاب را باید از نگاه زنان جذاب مشاهده کرد، نه رویاهای دوره خامی و نوجوانی.

از ویژگی های مهم در رابطه با خصوصیات مرد جذاب از نظر یک زن، باید به ویژگی هایی توجه کنید که ادامه توضیح خواهیم داد.

مردان جذاب، توانایی لذت بردن از لحظه حال را دارند

فرقی نمی کند که چقدر مشغله یا کار بر سر یک مرد واقعی ریخته باشد. مردی که می تواند با همه و همه چیز ارتباط درست و سازنده برقرار کند، بدون شک یک مرد جذاب است.

یکی از خصوصیات مرد جذاب، زندگی کردن در لحظه است. کسی که می داند چگونه گذشته را رها کند. کسی که می داند چگونه خود را در دام رویاپردازی آینده غرق نکند. به قول بزرگان: «کسی که هنگام غذا خوردن فقط غذا می خورد، در اکنون و در لحظه حضور دارد».

 با توجه به نقل قول بالا، مردی را تصور کنید که در هنگام حضور در کنار زن خود، تنها برای او و در کنار او حاضر است. او از نظر زنان چگونه مردی خواهد بود؟

مردان جذاب، هدف خود را می دانند

از نظر زنان هیچ چیز جذاب تر از مردانی نیست که وقتی کاری به آن ها داده می شود، آن کار را به درستی و هدفمند انجام دهند. در کنار افرادی که باور دارند مرد باید قوی و بزرگ هیکل باشد، زنان یکی از خصوصیات مرد جذاب را در متمرکز و هدفمند بودن در کار، تلقی می کنند.

به عنوان مزاح مردی که خوب می داند چگونه ظرف ها را به تمیزترین حالت ممکن بشوید، جذاب نیست؟!!

مرد جذاب، یک مرد حامی برای زن است

یکی از خصوصیات مهم مردان آلفا این است که حامی زنان هستند - مرد برتر

وقتی یک مرد واقعی در هنگام سختی ها پشت یک زن قرار می گیرد، دیگر برای آن زن فرقی نمی کند که چه اتفاقی در حال یا آینده، قرار است بیفتد.

از نظر زنان یکی از خصوصیات مرد جذاب این است که او را در مسیر آرزوها و اهداف حمایت کند.

بودن در کنار کسی که به شما و توان درونی شما ایمان دارد، نه تنها سبب حرکت در رابطه می شود؛ بلکه با حضور در کنار چنین مردی تنش های احتمالی زندگی کاهش خواهد یافت.

خصوصیات مردان جذاب به معنای حقیقی

مواردی که اشاره شد مختصرا دلایلی برای جذاب بودن مردان از نگاه زنان محسوب می شود. از دیگر جذابیت ها از نظر زنان باید به خنداندن و خندیدن، صداقت، پر انگیزگی و غیره اشاره کرد. اما در ادامه می خواهیم به معرفی خصوصیات مرد جذاب از دیدگاه جذابیت های درونی بپردازیم.

جذابیت درونی نه تنها زنان را جذب می کند، بلکه عاملی است که موفقیت در ادامه رابطه با زنی که دوستش دارید را تضمین می کند.

جذابیت درونی چیست؟

بعضی از افراد هستند که می توانند در هر شرایطی به طور دائم دوستانه عمل کنند. همچنین اکثر افراد دوست دارند که از یکدیگر خوش رویی ببینند. افراد خوشبین و خوشرو آموخته اند که زندگی خاص و متفاوت را خودشان انتخاب می کنند و شرایط چیزی نیست که بتواند به سادگی آن ها را به چالش بکشد.

طبق نظر روانشناسان یک فرد با خصوصیت جذابیت درونی کسی است که می تواند خوب باشد، بدون آن که جلب توجهی ظاهرانه و جلف ایجاد کند. چنین فردی حتی اگر عوامل بیرونی او را ناراحت کند یا به زمین بزند، همچنان به درون خود واقف است.

یکی از خصوصیات مرد جذاب مرتبط به جاذبه درونی پنهان در وجود این نوع مرد است. چنین مردانی می توانند آرامش و قدرت را از درون خود دریافت کنند.

شاید سوال پیش بیاید که معنای دقیق جذابیت درونی چیست و مردان چرا باید چنین خصوصیت مهمی را داشته باشند؟

در جواب باید بگوییم که جذابیت درونی به یکتایی و همسان بودن درون افراد مرتبط است. فردی که جذابیت درونی را درک کرده، توانایی دریافت آرامش و قدرت را درک کرده است. به زبان ساده این فرد به بیرون و عوامل منفی خارجی وابسته نیست. او انرژی را از درون خود دریافت و همچنین ساطع می کند.

کسی که می تواند با حفظ جذابیت درونی، احساسات، افکار و رفتار خود را مدیریت کند، توانایی انعطاف پذیری و پذیرش شرایط بیرونی را نیز خواهد داشت.

بهتر است برای درک بیشتر موضوع جذابیت درونی به عنوان یکی از خصوصیات مرد جذاب با چند نمونه از عادات رفتاری این مردان آشنا شویم.

 

ویژگی مردان جذابی که از جذابیت درونی خود آگاه هستند

شمایی که در حال خواندن این مطالب هستید، باید بدانید که برای ایجاد تغییر در حالات و رفتارها، نباید عجول بود. تغییر یک رفتار سطحی و تبدیل آن به رفتار درونی و ادراکی، گاهی ممکن است سخت باشد. یکی از ویژگی های اساسی جذابیت درونی در مرد جذاب، به پذیرش زمان و حقیقی شدن ویژگی ها در او مرتبط است.

1. لبخند زدن

به طور معمول شما در نگاه اول خصوصیات مرد جذاب را با یک لبخند ساده می بینید. بر اساس گفته های روانشناسی لبخند زدن نه تنها به عنوان نشانی از جذابیت درونی حساب می شود، بلکه باعث می شود دیگران روحیه خوبی از شما کسب کنند.

2. آگاه بودن

به گفته روانشناسان ذهن آگاه به فرد امکان می دهد که احساس آرامش کند. چنین فردی می تواند در لحظه، بدون وسواس نسبت به گذشته و آینده زندگی را لمس کند. مرد جذاب واقعی می تواند مسئولیت اعمال خود را به عهده بگیرد و دیگران را به خاطر تلاش هایش سرزنش نکند.

3. ایجاد احساس در دیگران

با داشتن جذابیت درونی در قالب یک مرد می توانید تاثیرگذار باشید. جمله زیر برای بیان یکی از خصوصیات مرد جذاب کاملا می تواند درست باشد.

«مردم آنچه که شما گفته اید را به خاطر نمی آورند. آن ها به یاد می آورند که چگونه احساسات را در آنان ایجاد کرده اید.»

4. دنبال کردن سرگرمی ها و اهداف لذت بخش

چطور میتوانم خصوصیات مرد جذاب را داشته باشم - مرد برتر

افراد جذاب در اکثر مواقع فعالیت هایی را انجام می دهند که باعث لذت آن ها می شود. به معنای ساده فردی که به درک جذابیت درونی رسیده است، می تواند در حالتی قرار بگیرد که از خوشبختی تغذیه کند.

آیا میل کردن هر روزه خوشبختی، یک خوردنی جذاب نیست؟ آیا کسی که غذای سالم و جذاب می خورد، جذاب نیست؟

پس اگر میخواهید به یک مرد آلفا و جذاب تبدیل شوید باید یاد بگیرید که از لحظات زندگی لذت ببرید و به دنبال علایق و کارهایی بروید که دوستشان دارید.

5. مهربان و معتبر بودن

افرادی هستند که همه سعی خود را می کنند تا در تمام مسیر زندگی فقط مهربان و معتبر به نظر برسند. اما حقیقت درون آن ها چیز دیگری است. در واقع تلاش برای شبیه بودن به کسی که نیستید، هیچ گونه جذابیتی ندارد. یکی از خصوصیات مرد جذاب اعتبار و مهربانی اوست که تنها با صداقت و اصالت، قابل پذیرفتن است.

6. داستان گو بودن

مردی را تصور کنید که می تواند در اکثر مواقع باعث سرگرمی و دلگرمی دیگران شود. چنین دلگرمی هایی در قالب شیرین حرف زدن، داستان گفتن و حتی گفتن از آب و هوای گرم یک روز تابستانی، می تواند یک مرد را جذاب نشان دهد.

مردی که در هنگام گفتن از تابستان، دمای هوا را به دستان گرم دوستان و یک زن محبوب تشبیه می کند، جذاب نیست؟ شاعرانگی منطقی از خصوصیات مردان جذاب محسوب می شود.

7. مردان جذاب، ریسک پذیر هستند

زنان به طور عمده به مردانی علاقه مند می شوند که در زندگی ریسک می کنند. فرقی نمی کند ریسک کردن یک مرد مرتبط با شرایط کاری باشد، یا آن چه که در اوقات فراغت رخ می دهد.

وقتی یک زن می بیند که مردی در حال استارت زدن کار است، یا فعالیتی یا کاری را انجام می دهد که آن فعالیت دارای ریسک های جالبی است، به او جذب می شود. امروزه اصطلاح کله خر یا بی مهابا در رابطه بسیاری از مردان رایج است. مردانی که برای اوقات فراغت از ارتفاع 12 هزارپایی می پرند، ریسک پذیر هستند.

8. مردان جذاب، به محیط حساسیت نشان می دهند

امروزه بسیار رایج است که برخی برای جذاب جلوه دادن خود، از همراهی یک سگ برای قدم زدن در پارک استفاده می کند. شاید باورش عجیب باشد، اما به طرز افسانه ای، این کار برای زنان جذاب است. اما چرا؟

فرقی نمی کند شما در خیابان در حال پیاده روی با یک سگ باشید، یا فردی باشید که گل های کاشته شده در یک بوستان را نظاره یا نوازش می کند. زنان عاشق مردان با دقت هستند. به طور کلی هر رفتاری که نشان دهنده دقت شما به خصوص دقت به محیط باشد، می تواند زنان را جذب کند.

 

9. تا مرد سخن نگفته باشد…

زن ها از جمله کسانی هستند که در بیشتر مواقع به اولین ها در هر زمینه ای توجه می کنند. اولین برخورد، اولین رفتار، اولین لباس و غیره.

مرد جذاب از نظر یک زن، در بیشتر مواقع مردی است که در وهله اول خوب به نظر برسد. اما منظور از خوب بودن فارغ از ویژگی های ذکر شده، به کلام مرد نیز ارتباط دارد. یک مرد جذاب خوب می داند که قبل از سخن گفتن با یک زن، باید حرف خود را مزه مزه کند. به طور کلی از نظر بررسی های رفتاری در طول تاریخ، درباره نوع کلام مردان، زن ها از مردی خوششان می آید که اهل قضاوت نباشند. رعایت احترام و بدون قضاوت بودن، در اولین برخورد با خانوم ها، می تواند یک مرد را جذاب جلوه دهد.

10. سانسور نکردن خود

خصوصیات مرد جذاب - مرد برتر

بعضی از مردان از نشان دادن احساسات خود اجتناب می کنند. کسی که نمی تواند احساسات خود را نشان دهد نمی تواند در دسته مرد جذاب قرار بگیرد.

عموما مردهای جذاب مشکلی از نظر خجالتی بودن ندارند و اگر چنین احساسی برای آن ها پیش بیاید، خود را از این بابت سانسور نمی کنند.

زن ها عاشق مردهای قوی هستند، اما مردی که علاوه بر نقاط قوت خود، ضعف خود را نیز بپذیرد، می تواند بسیار جذاب باشد. سرخ شدن گونه، طبیعی ترین اتفاقی است که می تواند برای یک مرد اتفاق بیفتد. این سرخ شدگی می تواند حاصل از واکنش به یک بوسه یا رویا بافی از یک رفتار احتمالا جذاب باشد.

11. تسلط درونی

اکثر افرادی که دارای تسلط بر مهارت ها و رفتارهای خود هستند، به سادگی می توانند با افراد دیگر، ارتباط موثر برقرار کنند. نشان دادن مهارت های فردی یا مهارت هایی که برای آموختن آن، زمان صرف شده است، می تواند یک مرد جذاب بیافریند.

به طور مثال مهارت خوب صحبت کردن، یا مهارت نواختن ساز، می تواند نشان از تسلط فرد بر خود و موفقیت در برقراری ارتباط باشد. برای جذاب بودن، کافی است درون مسلط خود را به بیرون سوق دهید.

جذابیت مردانه را افزایش دهید

باید به شما گوشزد کنیم که خصوصیات مرد جذاب تنها به موضوعات و مطالبی که در این بخش گفته شد محدود نمی شود. اگر یک زن باشید یا بهتر بگوییم اگر زنی باشید که با جذابیت درونی خود از جنس زنانه آشنا هستید، بدون شک مردان جذاب را در نگاه اول خواهید شناخت.

همچنین اگر مردی هستید که گمان می کنید بخش هایی از ساختار جذابیت خود را فراموش کرده اید، سعی در جستجوی آن کنید. درون شما، آینه تمام قد وجود شماست.

اولین قدم برای جستجوی درونی، کمک گرفتن از یک ابزار کار آمد است. مقالات آموزشی مرد برتر یکی از آن دسته راهنماهای کاملی است که حتی برای مردان مطلقا جذاب هم حرف های تازه ای برای گفتن دارد. برای یافتن جذابیت درون خود هیچ گاه دیر نیست اگر نخواهید زمان را از دست بدهید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 4.5]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link