وبلاگ

رفتار مردانه چگونه است و چطور میتوانیم جذابیتمان را بیشتر کنیم

رفتار مردانه چیست و چطور مانند مردان آلفا رفتار کنیم - مرد برتر

پیدا کردن یک مرد با رفتار مردانه مورد پسند برای زنان یک کار خارق العاده و البته گاهی سخت است. به این دلیل که همان رفتار‌هایی که باعث تعریف یک مرد ایده آل و مورد احترام واقع می‌شوند، به سختی می‌توان در یک مرد امروزی پیدا کرد.

البته که یک انسان چه مرد و چه زن نمی‌تواند کامل و بی نقص باشد زیرا اشتباه و خطا بخش وجودی بشر است و از آن گریزی نیست. اما رفتار مردانه نمی‌تواند، سراسر با خطا همراه باشند و آن‌ها را با جایز بودن خطا توجیه کرد، بلکه باید بخش گسترده‌ای از این اشتباهات را تصحیح کند و بتوان با رفتار‌های مردانه ابتدا برای خود احترام و موقعیت کسب کرد و سپس روابط فردی و اجتماعی خود را بهبود بخشید.

 برای همین یک مرد چه رفتار‌هایی باید داشته باشد تا هم از سوی جامعه و همکارانش مورد پذیرش واقع  شود و هم زنان به خوبی جذب او شوند و آرزوی او را در سر بپرورانند.

در این مقاله به 12 ویژگی از رفتار‌های مردانه می‌پردازیم که می‌تواند برای مردی که به دنبال رسیدن به هدف خود می‌باشد و یا در فکر  جذب همسر مورد علاقه خود می‌باشد، مفید واقع شود.

لیست محتوا

در رفتار مردانه ، شخص به خود اطمینان دارد

شاید در ابتدا فکر کنید که اطمینان یک فرد به خودش کمی خودخواهی است و از غرور او سرچشمه می‌گیرد در صورتی که  اتفاقا برعکس است، اطمینان به خود داشتن جز رفتار‌های مردانه واجب در زندگی است که به کمک همین اعتمادی که فرد به خودش دارد می‌تواند بقیه مسیر را در هر شرایط با هر نوع امکاناتی که باشد طی کند، چون به خودش اطمینان دارد  که این اطمینان در واقع از همان اعتماد به نفس و عزت نفس فرد تراوش می‌کند و او را در هر زمینه‌ای به موفقیت می‌رساند.

اطمینان یک مرد به خود یعنی اینکه به توانایی‌هایش آگاهی دارد و می‌داند در کجا و چه زمانی باید از آن‌ها استفاده کند و البته به ضعف‌های خود هم آگاهی دارد و مطمئن است که می‌تواند همه آن‌ها را برطرف کند و حتی آن‌ها را به کمال برساند.

خوب گوش دادن یک رفتار مردانه است

یک قانونی وجود دارد که می‌گوید برای یادگیری و فهم عمیق باید 75 درصد گوش داد  و آن 25 درصد صحبت کردن تنها باید در مواقع لزوم باشد. بنابراین یکی از پسندیده‌ترین رفتارهای مردانه این است که کمتر سخن بگویید و بیشتر شنونده باشید. این موضوع می‌تواند در یادگیری فرد و برداشت صحیحش از دنیای اطراف تاثیر زیادی داشته باشد.

یعنی می‌تواند؛ رفتار‌های خوب را ببیند، آدم‌های ایده آل را جذب کند، همسر دلخواهش را بدست آورد و هزاران کار دیگری که تنها با مقداری سکوت و دقت می‌توان به دستشان آورد.

 

ابتکار عمل دارد

رفتار یک مرد در مورد کارش و هدفش با ابتکار عمل همراه است. یعنی روحیه رهبری و مدبرانه را در خود تقویت می‌کند چون قرار است به وقت کار از آن استفاده کند، وقتی با مشکل مواجه شد از روحیه تدبیر خود بهره می‌برد و آن را برطرف کند. چه در محیط کار و چه در امور منزل یک رییس و رهبر قدرتمند است چون ابتکار عمل دارد و سریعا برای هر نوع مشکل و اتفاقی یک راه حل ویژه دارد بدون آنکه روحیات خود را ببازد.

ابتکار عمل از روحیات قوی یک مرد نشات می‌گیرد، وقتی می‌داند قدرت کافی برای به کارگیری توانایی‌های لازم خود دارد و می‌تواند مدیریت شغل و زندگی خانوادگی خود را در دست بگیرد.

شجاعت لازمه رفتار‌های مردانه است

یک مرد با شجاعتش تعریف می‌شود، این موضوع  از قدیم بوده و هنوز هم پابرجاست تنها شکل آن تغییر کرده و به شجاعت مدرنیته‌ای تبدیل شده است. در گذشته مردان شکارچی و جنگجو بودند و همین موضوع باعث پذیرش آن ها در جامعه می‌شد و البته منجر به جذب همسر مورد علاقه آن‌ها نیز می‌شد، چون فرد صاحب قدرت و شجاعت از پس هر کاری بر‌می‌آید و دیگران با خیال راحت به او تکیه می‌کنند.

اکنون همین شجاعت در زمینه مدرن همچنان به قدرت خود ادامه می‌دهد، منتهی این شجاعت تغییرات بزرگی کرده است که باید یک مرد شجاع بتواند قدرت ریسک کردن داشته باشد، بتواند بدون هراس جلوی مشکلات مالی و اقتصادی بایستد، خواسته‌های همسرش را برآورده کند، شکست‌های شغلی را بپذیرد و آن‌ها را برطرف کند و هزاران اتفاق دیگر که بدون شجاعت منجر به کم آوردن یک مرد می‌شود.

شجاعت همچنان برند مردانگی را مشخص می‌کند.

تعهد و وفاداری از رفتار‌ مردانه همیشگی است

نمونه یک مرد متعهد - مرد برتر

متعهد بودن به کار، به همسر و دوستان یکی از لازمه‌های اصلی در رفتار مردانه است. این ویژگی از قدیم الایام وجود داشته و همچنان می‌باشد چون بخشی ذاتی یک مرد است که اگر از آن محروم باشد در زندگی باخته است.

همچنین تعهد برای کارو حرفه یک مرد مورد نیاز است و اگر نسبت به آن سهل انگار باشد قاعدتا شغلش را از دست می‌دهد و طبعا زندگی‌ او نابود می‌شود.

اگر به همسرش وفادار نباشد و او را درک نکند و یا خیانت کند طبعا همسرش را هم از دست می‌دهد و این یعنی زوال و نابودی مطلق که یک مرد بدون تعهد و با خصوصیت بی‌وفایی متحمل می‌شود.

تعهد و وفاداری جز رفتار‌های اصلی و حتمی مردانه است تا به کمک این دو قوه برتر بتواند زندگی خود را پا بر جا حفظ کند.

صداقت یک رفتار مردانه است

صداقت و حقیقت شاید در ابتدا صدمه بزنند ،اما نوید دهنده بهبودی و روشنایی هستند، زیرا فریب و دروغ همیشه لطمه‌های جبران ناپذیری را به بدنه زندگی وارد می‌کنند و گاهی به قیمت جان و مال فرد مورد نظر تمام می‌شود.برای همین صداقت جز لاینفک یک زندگی سالم و بی‌دردسر است اگر مردی قصد دارد به درستی و با اخلاقیات زندگی کند؛ ناچار است صداقت را پیشه راه خود کند.

صداقت شاید در ابتدا مانند دارو تلخ باشد اما در ادامه مسیر زندگی شما را به آسایش و راحتی می‌رساند.

شوخ طبع و خوشرو است

از رفتار‌های مردانه مورد پذیرش که با استقبال زیادی هم همراه است، شوخ طبعی است. این ویژگی باعث می‌شود فرد بهتر و بیشتر در بین همکاران و دوستان مورد قبول واقع شود، چون حس خوبی را به آنها القا می‌کند و بیشتر افراد به دنبال معاشرت با افرادی هستند که بتوانند با او بخشی از استرس‌ها و نگرانی‌های خود را فراموش کنند. وقتی این ویژگی را یک مرد داشته باشد بیش از دوستان و همکاران این همسرش است که در کنار او به آرامش می‌رسد و بیشتر خانم‌ها شوخ طبعی را دوست دارند.

نیازی نیست اگر شما حس شوخ طبعی ندارید، نگران شوید، بلکه به راحتی با یک خوشرویی ساده و اخلاق خوب می‌توانید در جمع‌های دوستانه و خانوادگی به راحتی جذاب جلوه دهید.

شوخ طبعی و خوشرویی از جنبه‌های مثبت رفتار مردانه است که برای  پیشرفت یک ارتباط واقعا مورد نیاز است.

آیا مبارزه با بی‌عدالتی یک رفتار مردانه است؟

عدالت بردار همان صداقت و راستی است که یک مرد برای پرورش رفتار‌های مردانه  تلاش خود را می‌کند،زیرا بی عدالتی در محیط کارش می‌تواند به او و کارش آسیب وارد کند. قدرت و مقابله با بی عدالتی یکی از ویژگی‌های خوب جذاب مردانه است اما بهتر است که این برخورد با احترام و متانت باشد تا مشکلات عدیده دیگری را به هکراه نداشته باشد.

عدالت لازمه رفتار مردانه است اگر زندگی بدون دروغ و فریب را آرزو دارید.

سازگار و واقع بین است

یک مرد واقعی که قصد دارد بهترین رفتار مردانه را در خود رشد دهد، می‌داند واقع بینی یکی از مهمترین خصوصیات مردانه است که باید با آن زندگی کند، زیرا می‌داند زندگی سراسر خوشی نیست و همیشه آنگونه که توقع داریم و برنامه ریزی می‌کنیم پیش نمی‌رود، بنابراین بهتر است تا واقع بینی خود را در حد تعادل حفظ کند اما نه به گونه‌ای که به سمت بدبینی سوق داده شود و از طرفی سازگار است یعنی می‌داند ممکن است در زندگی اتفاقاتی بیفتد که باب میلش نیست اما ناچار است که آن ها را تحمل کند تا مشکلات به وجود آمده به انتها برسند.

واقع بینی و سازگاری از رفتار‌های مردانه جدی و مورد نیاز است که یک مرد باید آن را در خودش به صورت متعادل رشد دهد تا در زندگی به کمک این دو قوه برتر انعطاف پذیری بهتری را در مواجه با مشکلات تجربه کند.

شخصیت فروتن دارد

یکی از رفتارهای مردانه بخشش و فروتنی است - مرد برتر

از صفات مردانه مورد قبول فروتن بودن است این ویژگی بدان معنا است که فرد از خودستایی و غرور بیهوده خودداری می‌کند و سعی می‌کند با پروررش رفتار خوب این دیگران باشند که در مورد او به خوبی و نیکی یاد می‌کنند.

فروتن بودن همیشه از ویژگی‌ مردان با اخلاق و ورزشکار قدیم بوده است که در دل مردم به خوبی جایی می‌گیرند بنابراین بهتر است یک مرد قدرتمند این صفت را در خود رشد دهد تا تعامل قوی با دیگران داشته باشد.

فروتن بودن رابطه مستقیمی با برقراری تعامل با دیگران دارد زیرا آن‌ها مرد قدرتمند را به دلیل ویژگی فروتنی مورد پذیرش قرار  می‌دهند و ترجیح می‌دهند با او وارد کار و یا معامله شوند.

به دنبال کسب آرامش است

زندگی نیاز به آرامش دارد تا بتوانیم درست فکر کنیم، کار کنیم و با همسرمان رابطه بهتری داشته باشیم. بنابراین یک مرد برای رسیدن به رفتار‌ برتر مردانه به نقص‌های خود فکر می‌کند و برای برطرف کردن آن‌ها اقدام می‌کند چون می‌داند آرامش زندگی در گرو رفتار و اخلاق خوب است. پس اگر رفتار ناپسندی مثل لجبازی و یا بدخلقی دارد در صدد رفع آن‌ها بر می‌آید.

اخلاق خوب و کردار خوب عامل اصلی برای ایجاد آرامش هستند.

 

چشم انداز خوبی به آینده دارد

آینده را به کمک همان واقع نگری در زندگی خود برنامه ریزی می‌کند، اما چاشنی مثبت اندیشی و مثبت گرایی را هم به آن اضافه می‌کند تا بتواند برنامه خوبی را ازآب در آورد.

رفتار مردانه در مردان قدرتمند

مردان قدرتمند چه بخواهند و چه نخواهند باید یک سر و گردن از بقیه بالاتر باشند و سبک زندگی آنها نیز با بقیه فرق داشته باشد، این تفاوت‌ها با همین رفتار‌های ساده‌ای که در این مقاله از آن‌‌ها نام بردیم، شدنی است و نیازی نیست کار پیچیده‌ای انجام دهید.همین رفتار‌های مردانه ساده هستند که در عمل گاهی سخت می‌شوند و بسیاری از انجام آن‌ها سر باز می‌زنند. اما مردان قدرتمند با بقیه متفاوتند و و با جان و دل آن ‌ها را می‌پذیرند چون خواهان ثروت ، قدرت ، تنوع و تفاوت هستند.

مقاله تکمیلی از سایت مرد برتر

رفتار‌های مردانه از ذهنی قدرتمند تراوش می‌شوند، چون ابتدا در ذهن  مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند و سپس عملی می‌شوند تا بتوانند از صاحب خود یک مرد قدرتمند و ثروتمند بسازند. برای تکمیل اطلاعات خود می‌توانید به مقاله ویژگی‌های ذهن قدرتمند از سایت مرد برتر مراجعه کنید که برای رسیدن به رفتار‌های ویژه مردانه بی‌تاثیر نیست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.3]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link