وبلاگ

علت سرد شدن رابطه عاطفی چیست و چرا به جدایی ختم میشود؟

علت سرد شدن رابطه عاشقانه و عاطفی چیست - مرد برتر

علت سرد شدن رابطه عاطفی بین یک زن و مرد چه دلایلی می‌تواند باشد؟ مگر این دو نفر ارتباط خود را با عشق و علاقه شروع نکرده‌اند، پس چه اتفاقی می‌افتد که در نهایت به سردی و جدایی می‌انجامد. اگر کمی به موضوع سرد شدن روابط عاطفی دقت کنید، شما را به تعجب و حیرت می‌کشاند، حتی زمانی که دلایل محکمه پسندی را در ذهن خود ردیف کرده باشید، باز هم موجب تعجب خواهد شد، چون سوالی که در ذهن ما شکل می‌گیرد این است که آیا مهر و محبت در حد کافی نبوده است که بتواند با هر یک از دلایل جدایی مقابله کند؟ آیا ممکن است، مهر و محبت از روی هوس و یا ناآگاهی بوده باشد؟ که هر کدام می‌توانند دلیل این سردی رابطه باشند.

 آنچه که در این مقاله قرار است راجع به آن توضیح دهیم و بیشتر صحبت کنیم، در مورد  علت سرد شدن رابطه عاطفی است. اگر دلایل لازم را بدانیم شاید در بهترین شکل ممکن بتوانیم جلوی این جدایی زودهنگام و یا دیرهنگام را بگیریم. تنها کافی است معلومات خود را از یک رابطه و نیاز‌های رابطه بدانیم.

پس اگر شریک عاطفی شما مثل گذشته نیست، به تماس‌ها و نگرانی‌های شما توجه خاصی ندارد، اگر اعمال و رفتار شما برایش مهم نیست. باید به فکر چاره بود، چون همه ما نیاز به مهر و محبت داریم و چه بهتر این نیاز‌ها را از شریک عاطفی خود دریافت کنیم تا اینکه غریبه‌ای بر سر راه ما قرار بگیرد و عشق را از او گدایی کنیم.

 دلایل مربوطه را باید بدانیم تا بتوانیم مشکل خود را از بین آن‌ها بیرون بکشید و به رابطه احساسی و عاطفی خود کمک کنید.

لیست محتوا

علت سرد شدن رابطه عاطفی و نشانه ها

قبل از اینکه به سراغ علت سرد شدن رابطه عاطفی برویم، بهتر است که نشانه‌های این سردی را  بشناسیم تا با آگاهی بیشتر به سراغ دلایل مرتبط برویم. برخی از این نشانه‌ها عبارتند از:

 • مشکل در برقراری رابطه مثل گذشته
 • عدم توجه لازم
 • توجه به سایر افراد جز شما
 • کاهش توانایی در بروز احساسات
 • عدم قبول تعهد در قبال وظایف گذشته و حال
 • الویت دادن شخص دیگر به شما حتی در شرایط ضروری

نیاز کافی به زمان برای حل مشکل

برخی مواقع یکی از طرفین رابطه نیاز به زمان کافی دارد، چون مدت‌هاست به خودش توجهی نداشته است، از تفریحاتش برای حفظ رابطه گذشته است،گاهی به خاطر اختلافات موجود خودش را فراموش کرده است و الان متوجه شده است که با خود واقعی یعنی کسی که قبل از رابطه بوده است و اهداف زیادی را در ذهن داشته است کلی فاصله گرفته و اکنون دچار نوعی پریشانی روحی شده است.

این موضوع یعنی نیاز داشتن به زمان کافی در هر حالتی اتفاق می‌افتد. یعنی زمانی که شما در دوران نامزدی هستید، یا ازدواج کرده‌اید و یا صاحب فرزند هستید که در حالت سوم این اتفاق بیشتر صورت می‌گیرد.

انتقاد‌های شدید و زننده در رابطه

یکی از دلایل سرد شدن رابطه انتقاد های شدید به همدیگر است - مرد برتر

متاسفانه انتقاد و انتقاد کردن در هر سطحی که باشد، هنوز نتوانسته است، به خوبی جایگاه خود را در جامعه، در خانواده، در زندگی زناشویی و یا یک رابطه عاطفی باز کند.

پس معمولا نسبت به آن جبهه‌گیری صورت می‌گیرد و به دنبال جبهه‌ای که شکل گرفته است، دعوا و انزوا پیش می‌آید و علت سرد شدن رابطه عاطفی خواهد شد.

البته این بدان معنا نیست که نباید از یکدیگر انتقاد کنید، انتقاد وسیله خوبی برای تصفیه بدی‌های یک رابطه است اما شرایط بسیار زیادی دارد. تا به شخص خاصی توهین نشود و کاملا در رعایت کمال و ادب مطرح شود.

پس اگر اخیرا با شریک خود بحثی داشته‌اید و بی‌پروا از او انتقاد کرده‌اید، که حرمت او حفظ نشده است، شاید بتوان حدس زد علت سردی رابطه همین باشد. بنابراین با انتقاد و گلایه بیشتر او از شما فرار می‌کند و کرختی رابطه خود را بیشتر و بیشتر نمایان می‌کند.

سعی کنید این اخلاق تند انتقادآمیز را کم‌کم ترک کنید تا به یک سردی همیشگی تبدیل نشود.

افسردگی شریک عاطفی

یکی از دلایل جدایی در روابط عاطفی افسردگی است. افسردگی پیچیده‌تر از آن است و می‌تواند مشکل‌ساز باشد، اگر بخواهید نسبت به آن سهل‌انگاری کنید. در بسیاری از مطالعات روانشناسانه که بر روی انواع روابط عاطفی انجام شد، به این نتیجه رسیدند که علت سرد شدن رابطه عاطفی در بسیاری از موارد به خاطر افسردگی بوده است که طرفین ارتباط آن را دست کم گرفته‌اند و موجب شکست در روابط و بیماری‌های فردی مختلف شده است.

 

آزار‌های دوران کودکی

بسیاری از افسردگی‌های بزرگسالی و سردی‌های یک رابطه عاطفی منشا گرفته از دوران کودکی است که گاهی برطرف کردن این قبیل مشکلات به سختی پیش می‌روند به خاطر اینکه برخی افراد در خانواده‌های سخت‌گیر بزرگ شده‌اند و به درستی نمی‌توانند به ابراز و علاقه اطرافیانشان و یا شریک عاطفی خود به درستی پاسخ دهند و یا واکنش خوبی داشته باشند، یا برخی در دروان کودکی مورد آزار و اذیت‌های جنسی قرار گرفته‌اند که شاید در بروز احساسات و عواطف قوی نسبت به همسر و یا نامزد خود مشکل داشته باشند.

این قبیل اتفاقات با گوشه‌گیری و یا تنهایی‌های بیش از حد نشان داده می‌شود و نیاز است تا با یک روانشناس در این مورد مشورت کنید.اما در هر صورت بحث و واکنش از سوی شما نتیجه‌ای نخواهد داشت.

اختلالات روانشناختی در سرد شدن رابطه

علت سرد شدن رابطه عاطفی ممکن است از دعوای دیروز شما و یا اختلاف جزیی بر سر غذا امشب نباشد، پس بهتر است کمی هوشیار باشید و خود را مقصر فرض نکنید. بعضی از بیماری‌های روانشناختی هستند،که در سرد شدن رابطه نقش‌های موثری را ایفا می‌کنند. برخی از این اختلالات عبارتند از:

هر کدام از این اختلالات یک راه‌ چاره مشخصی دارند، اما فقط از طریق متخصص روانشناس این موضوع قابل حل است.

عدم رشد رابطه

یک رابطه عاطفی و یا زناشویی نیاز به پیشرفت و تکامل دارد،زیرا طرفین رابطه هر چقدر هم با یکدیگر تفاهم داشته باشند، باز هم دارای استعداد و پتانسیل متفاوت هستند.به دنبال این تفاوت‌ها دختر و پسر رابطه باید هر دو به این نتیجه رسیده باشند که از طریق همین تفاوت‌های ظرفیتی می‌توانند در کنار هم نیروهای مکمل باشند و برای پیشرفت رابطه از آن کمک بگیرند.

اگر هر دو متوجه این تکامل در رابطه نشوند،ممکن است یکی از طرفین رابطه از نیرو و استعدادهای درونی خود بیشتر بهره ببرد،پیشرفت کند و متناسب با آن تمایل دارد که رابطه احساسی او نیز همگام با او به نهایت ترقی و رشد برسد، ولی وقتی متوجه می‌شود، شریک عاطفی قدمی از قدم برنداشته است و در همان حس و حال سال‌های گذشته با همان توقعات باقی مانده است، از ادامه رابطه می‌ماند و علت سرد شدن رابطه عاطفی می‌تواند، همین ناآگاهی های ضروری از نیاز‌ها و ظرفیت‌های یکدیگر باشد.

کمک از روان درمانگر برای بهبود رابطه

یکی از راه های جلوگیری از سرد شدن رابطه توجه به نیازهای همدیگر است - مرد برتر

درمانی که برای سرد شدن رابطه عاطفی در نظر گرفته می‌شود به دلیل آن برمی‌گردد. گاهی کرختی در یک ارتباط احساسی خیلی جدی نیست و اگر بر اثر همان استرس‌های شغلی و یا افسردگی بعد از یک اتفاق باشد، ممکن است به خودی خود از بین برود.

اما اگر این سردی به بیش از دو ماه ادامه داشت و تهدیدی برای رابطه شد، حتما باید از یک روان درمانگر کمک بگیرید.

اما اگر علت سرد شدن رابطه عاطفی به دلیل اختلالات روحی و روانی باشد که مدت‌های مدید ماندگار است و حتی این قدرت را دارد که ارتباط را به زوال بکشاند، در این مواقع نیاز است از متخصصان روانشناس کمک بگیرید.

در برخی مواقع به کمک دارو‌ها و رفتار درمانی مشکل حل خواهد شد و رابطه به اوضاع گذشته باز خواهد گشت.

 علت سرد شدن رابطه عاطفی و مردان قدرتمند

 مردان قدرتمند برای هر مشکلی یک راه حل مناسب دارند، چون کتاب زیاد می‌خوانند، از تجربه هر فعالیت مفیدی سر باز نمی‌زنند. پس تجربه‌های زیادی دارند که هر کدام برای یک مشکل کافی هستند. خلاصه روش‌های زیادی را برای قدرت فکری و جسمی خود انجام می‌دهند. یکی از مشکلاتی که در دنیای روابط دوستانه بیش از گذشته صورت می‌گیرد. سردی رابطه عاطفی است.

یک مرد آلفا و قدرتمند اگر علت سرد شدن رابطه را در خودش حس کند، طبیعتا دلایل آن را بررسی می‌کند و در جهت برطرف کردن آن قدم‌های هوشیارانه و آگاهانه برمی‌دارد. اما اگر علت را در شریک عاطفی بیابد، باز هم به دنبال راه حل است و سریعا تصمیم به ترک و رهایی نمی‌کند. این مدل رفتار در مردان بتا و ضعیف زیاد دیده می‌شود که اگر شما اینگونه باشید، راه‌ چاره‌ای نخواهد بود.

اما اگر مرد قدرتمندی هستید پس علت سرد شدن رابطه عاطفی را از هر نوعی که باشد به کمک نامزد خود برطرف خواهید کرد. چون یکی از مشکلات چالش برانگیز است که هر کسی نمی‌تواند آن را برطرف کند، مگر مردان قدرتمند آلفایی که استثنا هستند.

 

مقالات تکمیلی در برطرف کردن علت سرد شدن رابطه عاطفی

برای برطرف کردن علت سرد شدن رابطه عاطفی اقدامات زیادی می‌توانید انجام دهید، که همه آن‌ها مرتبط با شخصیت درونی شما هستند. در سایت مرد برتر چند مقاله می‌تواند در جهت پیشرفت و پیشبرد این شخصیت قدرتمند کلیدی عمل کنند و یک رابطه گرمابخش را به شما هدیه دهند. برخی از این مقالات عبارتند از:

 • عزت نفس چیست
 • تفاوت مرد آلفا و مرد بتا چیست
 • چطور شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم
 • چطور مردی جذاب باشیم
 • چطور رسالت زندگی را پیدا کنیم
 • چرا نامزدتان می‌خواهد دوست اجتماعی باشید
 • اهمیت غیرت مردانه در زندگی چیست

این مقالات در جهت ساختن یک مرد قدرتمند آلفایی بسیار مورد نیاز هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link