وبلاگ

چطور شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم و افراد را جذب کنیم

اگر از شما بپرسند که شخصیت کاریزماتیک چه شخصیتی است؟ چه جوابی می‌دهید؟ آیا پاسخی روشن و واضح برای تعریف این نوع شخصیت دارید؟

 اگر بخواهیم خلاصه و واضح شخصیت کاریزماتیک را در سه جمله توضیح دهیم باید گفت:

 • شخصیتی که دوست داشتنی است
 • قابل اعتماد است
 • بسیار خوب رهبری می‌کند.

این سه جمله گویای این شخصیت جذاب است که هم در روابط اجتماعی و عاطفی بسیار خوب عمل می‌کند و هم در کار بسیار موفق است و اگر شما بتوانید این شخصیت را در خود به درستی پرورش دهید، به زودی خواهید توانست روی موفقیت های پی در پی شغلی و عاطفی خود حساب خوبی باز کنید.

حالا سوال اینجاست این شخصیت کاریزماتیک را چگونه پرورش دهیم؟ چه کار کنیم که به بهترین شکل ممکن ما را جذاب و جسور جلوه دهد.

آنچه در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم در قالب این سه عنصر است:

 • کاریزما = حضور+قدرت+گرما
 • حضور: زبان بدن
 • قدرت: حالت های چهره
 • گرما: جذابیت شخصی شما

 که این سه عنصر را می‌توان به کمک آموزش‌های کاریزمای علمی به صورت فوری در شخصیت مردانه پرورش داد. که قرار است آموزش‌ها مربوطه را در قالب چند عنوان اصلی با ذکر مثال توضیح دهیم.

لیست محتوا

 شخصیت کاریزماتیک و زبان بدن

اگر بخواهیم یک مثال واضح از اقتدار و جذابیت مردانه نام ببریم، فکر می‌کنم؛ مجسمه‌های مردانه یونان یکی از بهترین مثال‌ها باشد.

در زبان بدن بالا نگه داشتن سر نشانه اعتماد به نفس است و نحوه قرار گیری فک نشانه قدرت مردانه‌ است. نکته اصلی این است که  وقتی از سخنان قاطع و محکم استفاده می‌کنید؛ چانه خود را بالا نگه دارید و به هنگام نتیجه گیری و پایان صحبت آن را به صورت آرام و ملایم به پایین حرکت دهید. یعنی اینکه حرکت سر همراه با چانه شما باید کاملا ملایم باشد، نه بیش از اندازه به چپ یا راست برگردانید و نه سر را بیش از حد پایین آورید که حالتی از قوز در کمر نمایان شود.

همچنین صاف نشستن و لباس مناسب پوشیدن مکمل زبان بدن هستند.پس مردان جذاب:

 • صاف می‌ایستند
 • صاف می‌نشینند
 • لباس مناسب جمع را می‌پوشند
 • سر را بالا نگه می‌دارند
 • زاویه حرکت فک را رعایت می‌کنند.

بدون شک زبان بدن با حالت‌های چهره شما تکامل می‌یابد و  وقتی بین چهره و حرکات شما هماهنگی وجود نداشته باشید، جذابیتی هم وجود نخواهد داشت.

حالت های چهره شخصیت کاریزماتیک

شخصیت جرج کلونی یک شخصیت کاریزماتیک و آلفا است. - مرد برتر

مثال واضح در مورد حالت چهره برای داشتن یک شخصیت کاریزماتیک، چهره جرج کلونی بازیگر هالیوودی است. به این چهره در تصویر دقت کنید.

او وقتی در جمعی قرار می‌گیرد به خوبی به افراد جمع دقت می‌کند و تعامل خوبی با آن‌ها برقرار می‌کند. اگر لبخند می‌زنند؛ همراه با آن‌ها لبخند می‌زند و اگر اخم می‌کنند همراه با آن‌ها اخم می‌کند.

این روش تقلید از حالات چهره افراد حاضر در جمع همیشگی است یعنی آقای کلونی در هر جمعی که باشد همین‌گونه است در بین روزنامه‌نگاران باشد و یا در بین همبازی‌هایش در فیلم‌هایش باشد، همیشه در حال یادگیری و تقلید است.

 

بنابراین در یک کلام مردان جذاب صاحب کاریزما دارای قوه یادگیری بالایی هستند و هر جا که باشند سعی می کنند یاد بگیرند. این خوب یادگرفتن و تقلید کردن اصل اول اعتماد از سوی مردم است.

نحوه احترام مرد آلفا به افراد

نکته دیگر در مورد مرد جذاب و با اعتماد به نفس این است که باید همه افراد حاضر در مهمانی یا جلسه کاری  برایش یکسان باشند، یعنی فارغ از جایگاه و مقام و موقعیت اجتماعی به هر یک به یک اندازه احترام بگذارد. اینگونه است که مورد توجه جمع و جامعه قرار خواهد گرفت و برخورد هم نوعان، همکاران و حتی مافوق و شریک عاطفی نسبت به او  با احترام کامل خواهد بود.

حالت‌های چهره شما بدون جذابیت‌های شخصیی هیچ کاربردی ندارند، یعنی شما باید در جمع حضور داشته باشید تا بتوانید از حالت‌های چهره خود برای جذابیت بیشتر بهره ببرید.

جذابیت‌های شخصی در فرد کاریزما

مردان جذاب که دارای شخصیت کاریزماتیک هستند، هرگز تنها نمی‌مانند.بگذارید این موضوع را با یک خواننده اصلی بدون گروه موسیقی‌اش در نظر بگیریم. آیا این خواننده می‌تواند جذابیت و یا سرگرمی برای حضار داشته باشد؟

یک مرد جذاب هم دقیقا همین گونه است؛ اگر می‌خواهد که دیگران او را دوست داشته باشند و به او احترام بگذارند؛ باید با گروه و اجتماع باشد.وقتی افراد در جمع هستند بیشتر به چشم می‌آیند و جذاب‌تر جلوه می کنند، زیرا مهارت‌های ارتباطی آن‌ها به طرز چشمگیری به نمایش گذاشته می‌شود و از همه مهمتر چون با جمع هستند؛ خواه ناخواه در بحث‌ها شرکت می‌کنند و توانایی‌هایش بیشتر برجسته می‌شود و این خود مولد اعتماد جمعی نسبت به فرد کاریزما است.

بنابراین اگر تصمیم جدی گرفته‌اید که شخصیت کاریزماتیک را در خود به درستی رشد دهید، شک نکنید که افراد و اجتماع را نمی‌توانید از برنامه خود حذف کنید.

حالا وقتی قصد دارید، به خوبی در جمع حاضر شوید، باید یک سری اصول مهم را رعایت کنید،

 • تماس فیزیکی
 • تماس چشمی

تماس فیزیکی و تماس چشمی دو مرحله مهم از ارتباط جمعی یک فرد کاریزماتیک هستند که نمی‌توانید آن‌ها را نادیده بگیرید.

نحوه تماس فیزیکی فرد کاریزماتیک

همه مردانی که دارای شخصیت کاریزما هستند، می‌دانند که تماس بدنی یک بخش مهمی از ارتباط است. برای برخی از این افراد تماس فیزیکی به صورت طبیعی و ناخودآگاه اتفاق می‌افتد، اما برای برخی از افراد دیگر جهت برقراری سطح متفاوت از تماس فیزیکی برنامه‌ریزی می‌کنند.

آنچه که توسط علم روانشناسی و علم ارتباطات تاییده شده، این است که به عنوان یک شخص کاریزماتیک باید آرام و قابل اعتماد باشید و مهارت‌های تماس فیزیکی را به خوبی مسلط باشید.

لمس بازو و یا شانه شخصی که با او در حال صحبت کردن هستید، می‌تواند یک حرکت قدرتمند از سوی شما باشد؛ البته به شرطی‌که دو طرفه باشد و این تماس بیشتر زمانی است که با فرد مقابل یک دوستی تقریبا صمیمی داشته باشید. در برخی مواقع هم که طرف مقابل را نمی‌شناسید، با توجه به شرایط می‌تواند نتیجه خوبی داشته باشد، اینگونه او احساس راحتی بیشتری با شما می‌کند و احتمالا نتیجه بهتری در روند کار حاصل خواهد شد.

اصولا افراد با تماس فیزیکی سازگاری بهتری برقرار می‌کنند و فرد را جذاب‌تر و صمیمی‌تر در نظر می‌گیرند.

خوب برای اینکه تماس فیزیکی به بهترین نحو ممکن جواب دهد شما به یک مکمل دیگر نیاز دارید،این مکمل تماس چشمی است.

تماس چشمی شخصیت کاریزماتیک در شرایط مختلف

یک شخصیت کاریزماتیک برای هر اقدامی که جهت  اقتدار و جذابیت خود انجام می‌دهد، دلیل دارد و برای برقراری ارتباط چشمی هم باید بداند به چه قصد و منظوری قرار است جذاب به نظر بیاید؟ یعنی قرار است یک معامله تجاری را به سرانجام برساند و یا در یک ارتباط عاطفی است و قرار است قلب نامزد خود را به دست آورد.

سپس بعد از مشخص کردن هدف و منظور خود باید ببیند در چه مکانی و چه فرهنگی است. برخی از فرهنگ ها نگاه مستقیم را توهین و پرخاشگرانه تلقی می‌کنند؛ مخصوصا اگر در یک جامعه مذهبی قرار گرفته باشید که نگاه خیره با جنس مخالف را تهدید‌آمیز و یا معاشقه‌گونه می‌پندارند.

اما به طور کلی در بیشتر فرهنگ‌ها ارتباط چشمی مستقیم و درست نشانه احترام است و در نهایت نتیجه مطلوب را در بر خواهد داشت.

هنر ارتباط چشمی در فرد کاریزما

احتمالا هزار بار به شما گفته‌اند که ارتباط چشمی بهترین روش برای رسیدن به هدف و درخواست شما است.اما رسیدن به این هدف کار چندان راحتی نیست و شاید نسبت به مراحل قبلی چند برابر  سخت‌تر باشد.به خاطر اینکه شرایط همیشه آنطور که می‌خواهید و پیش بینی می‌کنید؛ قاعدتا پیش نمی‌رود. مردان با شخصیت کاریزماتیک به مردم زل نمی‌زنند و یا نگاه‌های مستقیم و بی روحی ندارند. بلکه هنر تغییر مردمک چشم و نگاه به سوی هدف را در زمان و مکان مشخص به خوبی می‌دانند و درک می‌کنند.

راز اصلی در مورد هنر ارتباط چشمی اینجاست که چگونه به کمک تماس چشمی برای گوش‌دادن درست و علاقه به حرف‌های طرف مقابل استفاده کنیم.

در بخش بعدی در مورد تماس چشمی در شرایط مختلف را توسط افراد کاریزما بیشتر توضیح می‌دهیم.

تماس چشمی شخصیت کاریزماتیک با نامزدش

هنر ارتباط چشمی میتواند به شدت شخصیت شما را کاریزماتیک کند - مرد برتر

افراد خجالتی معمولا در برقراری ارتباط چشمی با زنان؛ نامزد و به طور کلی افراددیگر جامعه مشکل دارند.برای همین اولین مرتبه جهت برقراری ارتباط احساسی با نامزدتان در گرو هنر برقراری ارتباط چشمی است.

تماس چشمی قوی با نامزدتان گویای اعتماد به نفس و اقتدار شما است و از طرفی پارتنر شما به عنوان یک زن از عدم برقراری تماس چشمی با  او رنجیده خاطر می‌شود  و تصور می کند که شما فاقد احساس نسبت به او هستید.

برای برقراری ارتباط چشمی با نامزدتان بهتر است از عنصر لبخند استفاده کنید. وقتی شما به او لبخند می‌زنید ناخودآگاه اطراف چشمان شما احساس آرامش می‌کند، نگاه شما نرمترمی‌شود و می‌تواند با محیط و پارتنر شما ارتباط بسیار خوبی برقرار کند.

پس سعی کنید تماس چشمی را با ترکیب لبخند همراه کنید که شما را جذاب‌تر و چشمان شما را نافذ‌تر می کنند. برعکس از نگاه های خیره، متمرکز و خشن بپرهیزید که حس ناامنی را برای او ایجاد می‌کند.

تماس چشمی در روابط تجاری و اجتماعی

در برقراری ارتباط چشمی به هنگام کار و تجارت از نگاه‌های خیره باید پرهیز کرد و یا برقراری نگاه ثابت به کسی که در حال سخنرانی است و یا در جمع حضور دارد؛ اصلا کار درستی نیست. شخصیت کاریزماتیک در این موقعیت به مدت 4 الی 5 ثانیه نگاه مستقیم به چشم افراد دارد که البته در همین 5 ثانیه پلک هم می‌زند و سپس هراز چند گاهی سر خود را تکان می‌دهد و به سمت افراد دیگر حاضر در جمع تغییر می دهد. هیچ گاه در حین مکالمه سر خود را پایین نمی‌اندازد، زیرا این حرکت او را خجالتی و مضطرب نشان می‌دهد.

تقلید از حالات صورت شخصی که در حال صحبت است مثل لبخند، نگرانی و تاسف به حمایت از تماس چشمی کمک می‌کند. می بینید که حالات چهره و تماس چشمی چقدر مکمل‌های خوبی برای یکدیگر هستند.

به طور کلی لبخند‌زدن قبل از تغییر حالت چهره می‌تواند یک ارتباط چشمی خوبی با حضار و یا فرد مقابل شما برقرار کند.

محدودیت‌های تماس چشمی

همان طور که گفتیم یک شخصیت کاریزماتیک شخصیتی است که بهتر است دوست‌داشتنی باشد و همه افراد در جمع با او احساس راحتی کنند. اما ممکن است در همان اجتماع یا جمعی که شما در آن قرار دارید؛ برخی از افراد از روی احساسات و حالات مختلف نتوانند ارتباط چشمی برقراری کنند.

مثلا فردی خجالتی باشد یا فردی دیگر به دلیل بیماری‌های مختلف مثل اوتیسم و یا سندرم آسپرگر از برقراری نگاه مستقیم با شما معذب باشد. برای همین منظور نباید اینگونه افراد را مجبور به برقراری تماس چشمی کنید  و یا به آن‌ها نگاه خیره داشته باشید که در آخر مجبور شوند به شما نگاه کنند.

راه خود را با گوش دادن هموار می کند

یک شخصیت کاریزماتیک در کنار حفظ تماس چشمی، لبخند و اخم های به موقع، خوب می داند که قبل از حرف زدن لازم است خوب گوش دهد. در واقع افراد کاریزماتیک با گوش دادن به شما، هم سعی می کنند جواب سوال خود را بیابند و هم از این طریق جوابی را به شما می گویند که درخور شماست.

در حقیقت یکی از بزرگترین ویژگی هایی که یک شخصیت کاریزماتیک از خود نشان می دهد، این است که با تمام وجود سعی می کند به فرد مقابل خود اهمیت دهد. امکان ندارد به سادگی بتوانید از زبان یک فرد که دارای شمایلی کاریزماتیک و آلفا گونه است، نصیحت یا توصیه بشنوید. به معنا این که به طور معمول، وقتی به شما توصیه می کند که خودتان آن توصیه را خواسته باشید.

خواسته شما و پاسخ دادن به آنچه که شما خواستارش هستید، برای او بیشتر از نصیحت های بی ارتباط ارزش دارد.

صحبت از شکست دیگران به شکوه او نمی افزاید

شخص کاریزماتیک از موفقیت دیگران ناراحت نمیشود بلکه افتخار میکند به آنها - مرد برتر

فرقی نمی کند در چه جایگاهی قرار داشته باشیم، اکثر افراد به دنبال این هستند که شایعه بشنوند یا غیبت کنند. برخی چنین خصوصیتی را مرتبط با سیستم دفاع روانی می دانند. سیستم دفاع روانی در مواقع ضروری، به تطبیق ما با محیط و افراد کمک می کند.

وقتی صحبت از شخصیت کاریزماتیک می شود، شما با فردی طرف نیستید که سعی دارد خود را همرنگ یا منطبق نشان دهد. در واقع یکی از دلایل کاریزماتیک بودن، همرنگ نبودن است. با این حساب صحبت از شکست های دیگر افراد، نمی تواند به شکوه کاریزماتیک یک فرد بیافزاید.

موضوع بالا به این معنا نیست که افراد کاریزماتیک از تطبیق با محیط یا جوشیدن با افراد خودداری می کند.  برعکس، این افراد خوب می دانند که برای بودن در کنار دیگران، لازم نیست شکست دیگری را به میان بیاورند، حتی گاها شاید به نیکی از سایر افراد یاد کنند. وقتی همه  از بدی دیگران می گویند، گفتن از نیکی دیگران، شکوه یک مرد کاریزماتیک است.

پذیرفتن شکست های خود

از جمله خصوصیاتی که در شخصیت کاریزماتیک وجود دارد، این است که این افراد به سادگی شکست نمی خوردند. در واقع کسی نمی تواند افراد کاریزماتیک را شکست دهد، زیرا خود این شخصیت به معنای شکست برای افراد غیر کاریزماتیک محسوب می شود.

با این تفاسیر نمی توان گفت که در زندگی افرادی که از کاریزماتیک بودن بهره مند هستند، شکست وجود ندارد. نکته شکست در این افراد در نوع پذیرش آنها نهفته است. یک فرد کاریزماتیک پس از شکست، به سنگ تبدیل نمی شود؛ بلکه او شکست را به عنوان یک تجربه برای نرم شدن خود تلقی می کند.

فروتنی در مقابل پیچیدگی های زندگی، پذیرفتن خطاها و اشتباهات، تبدیل کردن شکست به چالش و خندیدن به خود، از جمله واکنش های یک شخصیت کاریزماتیک در مقابل عنوان کلیشه ای شکست است. جالب است چنین افرادی قبل از هر کس بابت رفتارهای اتفاقی یا ناآگاهانه که منجر به شکست یا سختی شده است، می خندند. خندیدن، راه اصیل بودن، کنار دیگران بودن و پذیرش آسیب پذیری انسانی را برای افراد کاریزماتیک در مقابل سختی ها فراهم می کند.

تبدیل به شخصیت کاریزماتیک شوید

اگر شما دوست دارید که یک مرد قدرتمند با شحصیت کاریزماتیک ایده‌آل باشید، باید سه عنصر اصلی یعنی زبان بدن، حالت‌های چهره و جذابیت‌های درونی را به خوبی در خود تقویت کنید. این سه عنصر را در قالب 5 روند ممکن توضیح دادیم که همگی مانند دانه‌های زنجیر به هم متصل هستند و نبود یکی مرحله بعدی را از بین می برد و یا با کیفیت کمتری جلوه می‌دهد.

بنابراین مردان قدرتمند آلفا که شخصیت جذاب و کاریزماتیک دارند، بدون شک مراحل بالا را همزمان با هم جلو می‌برند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.2]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link