وبلاگ

اهمیت غیرت مردانه و چه نقشی در روابط و اجتماع دارد

غیرت مردانه چیست و چه کاربردی در زندگی دارد - مرد برتر

غیرت مردانه یکی از ویژگی‌های مورد پسند مردان شرقی به خصوص مرد ایرانی بوده است و این خصلت از گذشته تا به امروز همچنان در برهه‌ها و ادوار مختلف به سرشت خود ادامه داده است و هنوز هم که هنوزه هر چند که کمرنگ شده ولی باز هم  به قدرت خود پایدار است.

موضوعی که اکنون مورد سوال است و قرار است در این مقاله به آن بپردازیم، همین مبحث اهمیت غیرت مردانه در زندگی می‌باشد که یک مرد باید به درستی بداند که غیرت مردانه چگونه در رفتار او  اعمال شود تا به زندگی فردی، خصوصی و اجتماعی او آسیب نرساند. زیرا گاهی غیرت مردانه با تعصبات شدید قومیتی و اخلاقی اشتباه  تصور می‌شود و فرد را در یک مخمصه پیچیده می‌اندازد.

بنابراین در پی نقض غیرت نیستیم بلکه به دنبال فواید این خصلت مردانه هستیم که بهتر است در حد متعادل خود را نشان دهد و البته حفظ شود.

 در جهت تکمیل بیانات قبلی باید گفت که غیرت مردانه مورد قبول جامعه و حتی زنان است، این ویژگی مردانه موجب قدرت و جذابیتی می‌شود که زنان در پی آن هستند و از این جذابیت حاصل از غیرت لذت بسیاری زیادی می‌برند. در این مقاله قصد داریم به موارد زیر بپردازیم:

 • غیرت مردانه چیست
 • اهمیت غیرت مردانه
 • غیرت در مردان قدرتمند آلفا

لیست محتوا

تعریف غیرت مردانه چیست

غیرت یعنی تلاش کردن و زحمت کشیدن برای حفظ و نگهداری کسی و یا چیزی که بسیار مهم و عزیز است، البته این غیرت انواع مختلفی دارد که می‌توان به انواع آن مثل غیرت ملی، غیرت دینی،غیرت انسانی و غیرت بر محارم اشاره کرد که ما در این مقاله در ارتباط با غیرت انسانی و محارم بیشتر تمرکز داریم و وجوهات مختلف آن را بررسی خواهیم کرد.

در مورد روابط انسانی مثل رابطه زناشویی غیرت مردانه جایگاه ویژه و اساسی دارد به این دلیل که نوعی نیاز در درون زنان است که دوست دارند؛ مورد حمایت و حفاظت فردی باشند که قدرت کافی مردانه را داشته باشد، که این نوع نیاز زنانه در وجود مرد با عنصر رفتاری چون غیرت پاسخ داده شده است.

غیرت یعنی اینکه تلاش لازم را برای محافظت از کسی و یا چیزی انجام دهید.

غیرت مردانه در اجتماع

یک نوع غیرت دیگر کمک کردن به افراد و اجتماع است - مرد برتر

یک مرد برای اینکه بتواند در اجتماع بین هم جنسان و غیرهم جنسان خود ابهت و جذابیت لازم را کسب کند، نیاز دارد یک سری خصوصیات اخلاقی و رفتاری را در خود رشد دهد و سپس به تقویت هر یک بپردازد.

اما نباید فراموش کند که پایه همه این خصوصیات با نیروی شگفت انگیزی چون اعتماد به نفس معنا و توان می‌گیرند.

زیرا اعتماد به نفس به همراه خود قدرت، غیرت، عزت نفس ،جذابیت و ویژگی‌های برتر دیگری را به همراه می‌آورد که اگر این نیروی شگفت انگیز نباشد پس سایر نیروها نیز نخواهند بود و اگر هم باشند، کارایی لازم را برای یک مرد نخواهند داشت.

افزایش اعتماد به نفس با استفاده از غیرت

از بین نیرو‌هایی که به کمک اعتماد به نفس در فرد ایجاد می‌شود می‌توان به غیرت مردانه اشاره کرد که اگر این خصلت در وجود یک مرد به خوبی تربیت شود، می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای او به همراه داشته باشد.

که البته قبل از آن بهتر است دیدگاه فردی خود را نسبت به بار منفی کلمه غیرت و یا تعصب در ذهن خود تغییر دهد و به مزایا و نتایج مثبت آن توجه کنید که می‌تواند در زندگی اجتماعی فرد بسیار کارساز و موثر باشد.

غیرت مردانه در موضع اجتماع کارایی فراوانی دارد که می‌تواند در ارتباط با مقوله کار،روابط اجتماعی،مقوله مذهب و دین و دیدگاه های اجتماعی باشد. داشتن غیرت روی هر کدام از این موارد منجر به ثبات شخصیتی و تفکرات مثبت روشنفکرانه می‌شود.

 

آیا غیرت در شغل نیز وجود دارد؟

هر فردی نه تنها مردان نسبت به حرفه و شغل کاری خود یک غیرت خاص دارد، چون سال‌هاست برای این حرفه تلاش کرده، تجریه کسب کرده و البته دانش اندوزی کرده است، پس نمی‌تواند دست روی دست بگذارد تا کسی شغل او را تصاحب کند و یا برای کارش مشکلی ایجاد کند. همه این مقاومت‌ها و تلاش‌ها برای حفظ حرفه خود از غیرت مردانه نشات می‌گیرند که همگی مثبت و ایده‌آل هستند چون اگر غیر از این باشد، فردی ضعیف و فاقد اراده و غیرت است که نمی‌تواند از شغل خود در اجتماع محافظت کند.

این محافظت با به موقع رفتن سر کار، به موقع کار را تحویل دادن، از درگیری‌های خارج از عرف اجتماعی دوری کردن و تلاش برای ارتقای سطح شغلی و غیره .. حاصل می‌شود که همگی در راستای غیرت مردانه هستند.

غیرت مردانه در روابط فردی

زندگی فردی زمانی شروع می‌شود که ما از صبح برای انجام وظایف خود بیدار می‌شویم و گاهی تا پاسی از شب درگیر آن‌ها هستیم و تنها به خود ما مرتبط هستند.حال اگر  روابط کاری و زناشویی را فاکتور بگیریم که سایر افراد در تاثیر هر یک دخیل هستند. یک سری اعمال هستند که تنها خود ما فاعل آنها هستیم.

مثلا صبحانه خوردن، باشگاه رفتن،دکتر رفتن، تفریحات شخصی داشتن،یاداشت نوشتن روزانه، حمام کردن و کار‌های دیگری که ما هر روز در زندگی شخصی خود آن‌ها را انجام می‌دهیم و مسئولیت همه آن‌ها با خود ماست و نمی‌توانیم همسر، فرزند و یا دوست خود را مقصر بدانیم اگر در انجام هر یک خللی ایجاد شود.

داشتن حس مسئولیت در کارها

اگر قرار است هر روز پیاده روی کنید و یا باشگاه بروید شما باید روی این کار غیرت داشته باشید یعنی  آنقدر برای شما اهمیت داشته باشد که نسبت به آن احساس مسئولیت کنید تا به خوبی  در انجام آن یعنی باشگاه رفتن، سربلند بیرون بیایید که در نتیجه به سلامتی که یک امر مهم در زندگی است، دست پیدا کنید، پس می‎بینید که غیرت مردانه یک اصل مهم برای رسیدن به اهداف شخصی و فردی است.

غیرت منجر به دستیابی یک مرد به اهداف فردی می‌شود؛ چون برای رسیدن به هدف نسبت به هر یک از اجزای تشکیل دهنده مسیر  یک غیرت خاص پیدا می‌کند تا هر یک از  آن‌ها را حفظ کند.

غیرت مردانه در روابط عاشقانه و زناشویی

غیرت مردانه در روابط عاشقانه - مرد برتر

همه زنان از قدیم الایام شیفته مردانی می‌شدند که قدرتمند و شجاع بودند.

این قدرت در گذشته‌های بسیار دور با شکار و پیکار حاصل می‌شد و اینگونه بود که زنان به واسطه قدرت مردانه عاشق آن‌ها می‌شدند.

اما با گذشت زمان این علاقه زنان تغییر نکرد و آنان همچنان به مردان پرقدرت و صاحب شخصیت قوی علاقه مند می‌شوند.

مردی که دارای ثبات شخصیتی باشد، صاحب شغل خوب باشد، صاحب پول باشد، صاحب جسمی قوی و سالم باشد، صاحب انرژی جنسی سالم باشد تا فرزندان سالم داشته باشند و دیگر خصوصیات پرقدرت مردانه که دل هر زنی را به لرزه می‌اندازد.

 

اما همه این توانایی‌ها و خصوصیات مردانه در سایه یک خصلت اصلی می‌توانند به مرتبه عمل برسند، آن هم غیرت مردانه است. وقتی که نسبت به همسر خود غیرت  داریم، بدین معنی است که می‌خواهیم از او محافظت کنیم و او از ان خود ما باشد.

بدون اینکه او را آزار روحی بدهیم و یا به عقاید شخصی او آسیب وارد کنیم.

برای این کار نسبت به سلامتی خود، شغل خود، پول خود یک غیرت و وظیفه را احساس می‌کنیم که باید با تمام وجود آن‌ها را حفظ کنیم تا زندگی عاشقانه و زناشویی خوبی داشته باشیم و همسرمان متعلق به خود ما باشد.

غیرت مردانه و زندگی خصوصی

زندگی خصوصی یعنی اینکه شما دارای یک سری اعمال و وظایف و البته روابط شخصی و خصوصی هستید که بهتر است تنها خودتان مسئولیت آن‌ها را به گردن بگیرید و از آنان محافظت کنید. در زندگی خصوصی هر مردی روابط عاشقانه، روابط زناشویی وجود دارد که باید برای حفظ آرامش و پیشرفت زندگی از آنان محافظت کند.

 

مردان قدرتمند و غیرت مردانه

مردان قدرتمند باز هم در زمینه غیرت مردانه نسبت به بقیه مردان متفاوت عمل می‌کنند. چون درک درستی از غیرت دارند، آن‌ها می‌دانند غیرت مردانه به معنی این نیست که باید حفاظت از زندگی شخصی، اجتماعی و زناشویی در گرو آزار و اذیت خود و دیگران باشد، بلکه با درک کامل نسبت به توانایی‌های خود و کسب اعتماد به نفس می‌توانند از غیرت مردانه خود در جهت شکل گیری صحیح روابط استفاده کنند و شغل خود، همسر خود  و زندگی خود را از خطرات احتمالی محافظت کنند.

مقاله تکمیلی

یک مرد پرقدرت باید از یک سری صفات برتر مردانه برخوردار باشد تا بتواند از غیرت مردانه خود در جهت رسیدن به زندگی برتر و بهتر استفاده کند. از خصوصیات مورد نیاز برای رسیدن به این نوع زندگی داشتن اعتماد به نفس و یک ذهن خلاقانه است. برای این منظور شما به عنوان یک مردی که خواهان قدرت است می‌توانید از مقالاتی چون اعتماد به نفس چیست و ویژگی‌های ذهن قدرتمند از سایت مرد برتر استفاده کنید و با تمرین و ممارست به آنچه که دوست دارید، دست یابید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link