وبلاگ

راه های فراموش کردن عشق چیه و چطور میتونم رابطه گذشته رو فراموش کنم

برای فراموش کردن عشق چکار باید کرد - مرد برتر

راه‌های فراموش کردن عشق از دست رفته بسیار زیاد است. اما قبل از اینکه به دنبال راه‌های ممکن جهت فراموشی عشق باشیم، ابتدا باید با خودمان صادق باشیم و بدانیم که فراموشی عشق برای یک روز اول یا روز دوم و حتی یک هفته اول کمی مشکل است. هر کسی که ادعا کند کار سختی نیست، بدون شک کمی غلو کرده است.

به دلیل اینکه مغز انسان تا مدت‌های طولانی درگیر فردی بوده است که بیشتر کار‌های ممکن را با او انجام داده است، اکنون فرد مورد نظر نیست و مغز شما احساس خلا می‌کند. پس شروع می‌کند به بهانه‌گیری و تا حدی شما را اذیت می‌کند. تا جایی که موجب وسوسه می‌شود و کار‌هایی را انجام می‌دهد که نباید انجام دهد و شما را وادار می‌کند به او پیام بدهید و یا از همه بدتر زنگ بزنید.

به طور خلاصه شما نمی‌توانید خاطرات گذشته را فراموش کنید، چون آن‌ها در ذهن شما حک شده‌اند. آنچه که قرار است در این مقاله به آن بپردازیم، پاک کردن احساسات ناشی از این خاطرات است که در ذهن و قلب شما تلنبار شده‌اند.

در این مقاله از سایت مرد برتر سعی داریم بهترین راه‌های فراموش کردن عشق را به شما آموزش دهیم که می‌تواند جهت تسریع فراموشی عشق بسیار کاربردی باشند.

لیست محتوا

راه‌های فراموش کردن عشق : از خانه بیرون بزن

در مرتبه اول و روز‌های اول هیچ توصیه‌ای بهتر از این نیست که بیرون بروید و سعی کنید تفریح کنید. در خانه ماندن و تنهایی هیچ راه درستی را به شما نشان نمی‌دهد، اجازه تصمیم‌گیری درست را نمی‌دهد و هر چه دلتان می‌خواهد کتاب‌های مرتبط با فراموشی عشق بخوانید، بدون شک تاثیری نخواهد داشت.

چون همانگونه که گفته شد؛ مغز در حال طی کردن روز‌های اول جدایی است و مدام به دنبال بهانه‌گیری و وسوسه کردن است. شما باید خود را از این وسوه‌های شیطانی مغز رها کنید. اصلا چند روزی فکر نکنید و تصمیم نگیرید. خودتان را به بیرون بسپارید و به پارک بروید، به کافی شاپ بروید، به رستوران بروید و غذای مورد علاقه خود را بخورید.

فقط در مکان‌های تاریک و سوت و کور نباشید، چون مغز شما را به فکر کردن می‌اندازد.

تجربه‌های معنی‌دار کسب کن

کاری که قرار است به شما پیشنهاد بدهیم، شاید کمی سخت باشد. اما دور از انتظار و نشدنی نیست. سعی کنید بعد از گذشت یک الی دو هفته در کنار تفریحاتی که در بیرون از خانه دارید به سراغ مکان‌هایی بروید که قبلا با عشق خود می‌رفتید. شاید پیش خودتان بگویید “مگر دیوانه‌ام. تازه در مراحل ابتدایی فراموشی هستم، حال با پای خود به مکان‌هایی بروم که روزی با او می‌رفتم”

این کار شدنی است. اما بهتر است به همراه خانواده و یا دوستان خود این کار را انجام دهید تا تجربه‌های متفاوتی برای شما ایجاد شود. اگر از عهده این کار بر آیید، کمک زیادی به خود کرده‌اید، چون بخش اعظمی از مغز شما درگیر این ترس شده است که چگونه یک روز از جاهایی عبور کنید که روزی با او قدم می‌زدید. همیشه کار سخت را ابتدا انجام دهید تا ادامه مراحل برای شما آسان شود.

با دوستان و خانواده در همان مکان‌ها به تفریح بپردازید، عکس بگیرید، شوخی کنید، بخندید و خلاصه لذت ببرید.

مغز خود را شوکه کن

چطور عشقم رو فراموش کنم - مرد برتر

متاسفانه برای فراموش کردن عشق بسیاری از افراد سستی می‌کنند، بهانه می‌آورند. چون نسبت به درد‌ها و زخم‌های خود عادت کرده‌اند و آن‌ها را بخشی از تفکرات روزانه خود به حساب می‌آورند که بی چون و چرا باید به آن‌ها فکر کنند، چون سرنوشت آن‌ها با این اتفاقات رقم خورده است.

همه این ذهنیات اشتباه محض هستند. به جای اینکه زیر پتو و در درون تفکرات کهنه و پوچ خود مخفی شوید، بهتر است یک تکان اساسی به مغز بدهید.

برای این کار توصیه می‌شود، یک چالش برای خود ایجاد کنید. مثلا فکر کم کردن وزن را به جان مغز بیندازید، یادگیری یک حرفه جدید را لازمه فعالیت‌های روزانه قرار دهید.

چالش و شوک در رشد سلول‌های جدید مغزی کمک زیادی می‌کنند و تاثیر زیادی هم بر شادی شما خواهند داشت.

از خاطرات خود بلند حرف بزن اما ننویس

ما برای اینکه خاطرات خود را ثبت و ضبط کنیم، آن‌ها را می‌نویسیم. اما شما که نمی‌خواهید آن‌ها را حفظ کنید بلکه قصد دارید از شر آن‌ها‌ خلاص شوید. پس بهتر است برعکس بقیه عمل کنید.

به کمک ضبط صدای گوشی خود(رکوردر) با صدای بلند شروع کنید از خاطرات او گفتن، وقتی که به رستوران رفته‌اید، وقتی که دو نفره زیر باران قدم برداشته‌اید و خلاصه هر کاری را که دو نفره انجام داده‌اید و از او خاطره دارید.

اما ثبت خاطرات به صورت شفاهی چه سودی دارد؟

ثبت خاطرات به صورت شفاهی موجب می‌شود، جزییات کمتری را بیان کنید، خاطرات با احساسات کمتری گفته ‌شود، اینگونه می‌شود که وزن احساسی خاطرات هر بار کمتر و کمتر می‌شود و سپس صداهای ضبط شده را پاک کنید. این عمل یعنی ثبت خاطرات و پاک کردن آن‌ها به مغز فرمان فراموشی را می‌دهد.

وقتی مغز عمل فراموشی را به خوبی انجام دهد، پس کاهش احساسات هم به دنبالش اتفاق می‌افتد و کم‌کم برای مغز یک عادت می‌شود.

بیشتر وقت را با ورزش پر کن

اکنون که سرگرمی خود را انتخاب کردید، ذهن شما آمادگی یک فعالیت دیگری را هم دارد و آن ورزش است. ورزش درمان هر درد روحی و جسمی است. از حس نشاطی که به شما می‌دهد و موجب ترشح هورمون شادی یعنی سروتونین می‌شود و خود این هورمون بر انجام فعالیت‌های مغزی و سایر اندام‌های بدن نقش بسزایی دارد. از طرفی با شادی ترشح شده بخش عظیمی از تلخی‌های جا مانده کم‌کم محو می‌شوند و به فراموشی احساسات قبلی کمک زیادی می‌کند.

 ابتدا از ورزش‌های تیمی شروع کنید و یا به باشگاه بروید و اگر مقدرو نیست بین یک الی دو ساعت در روز به ورزش در خانه بپردازید.

توصیه ما ورزش کوهنوردی است که هم جمعی می‌باشد و هم بر استقامت و اراده روحی شما به شدت موثر است و نتایج غیرقابل باوری از آن کسب می‌کنید که فراموش کردن گذشته را هموارتر می‌کند  و از همه مهمتر هزینه‌ای در بر ندارد.

پرخور‌ی‌های جمعه به جمعه داشته باش

غذا خوردن یکی از بهترین تفریحات روزانه ما انسان‌هاست. همه ما با خوردن غذاهای مورد علاقه بسیار شاد و شنگول می‌شویم. چون بخش اعظمی از مغز ما با این تفریح عجین شده است.برای این منظور سعی کنید در طول مدتی که قرار است عشق را فراموش کنید، این روش را به عنوان یکی از راه‌های فراموش کردن رابطه حتما انجام دهید.

ما این روز را جمعه انتخاب کردیم، چون قصد داریم تمامی ذهن را به یک تفریح قدیمی مفرح بخش یعنی غذا خوردن اختصاص دهیم که وقت فکر کردن نداشته باشید و از طرفی چون بیشتر خاطرات شما برای تفریح با عشقتان روز جمعه بوده است، پس بهتر است در خانه نمانید و به غذا خوردن در پارک یا رستوران مورد علاقه خود بپردازید و سپس با یک ورزش بدنساز بخشی از کالری مصرفی را کم کنید.

شماره تلفنش را حذف کن

یکی از بهترین راه‌های فراموش کردن عشق پاک کردن شماره اوست. وجود شماره عشق رفته به منزله آن است که شما قصد دارید یک روز که خیلی از این دنیا خسته شده‌اید و یا در محاصره مشکلات زندگی قرار گرفته‌اید به او زنگ بزنید و درد و دل کنید.

این موضوع بسیار خطرناک است و باید به صورت جدی به آن فکر کنید، به این دلیل که شما اکنون با روش‌های گفته شده و تلاش فردی خود می‌توانید مقدمات فراموشی را فراهم کنید و چه بسا که موفق هم خواهید شد، اما اگر شماره او در تلفن شخصی شما باشد، تهدیدی جدی برای شکست خوردن این همه تلاش و زحمت خواهد بود.

پس درنگ نکنید و در این مرحله گوشی را بردارید و هر چند شماره‌ای که از او دارید حذف کنید. حتی در بلاک لیست یا لیست سیاه هم قرار ندهید. شماره او نباید در گوشی شما باشد. اگر واقعا قصد فراموشی او را دارید.

برای فراموش کردن رابطه ، او را بلاک کنید

در شبکه های مجازی مسدود یا بلاک کن - مرد برتر

با حذف شماره او باز هم در معرض خطر هستید. متاسفانه دنیای مجازی دنیای عجیب و شگفت‌انگیزی است و هر کسی را از هر قشری مجاب خود می‌کند. اما یک مرد قدرتمندی که به دنبال راه‌های فراموش کردن عشق است، نباید به مانند بقیه باشد و احساس عجز و ناتوانی کند.

بلکه باید به طور جدی و با اراده قوی اکانت اینستاگرام او را بلاک کند و یا اگر آیدی او را حفظ نیستید،  بهتر است پیج خود را برای همیشه پاک کنید. مدتی برای خودتان زمان تعیین کنید و سپس وارد اینستاگرام شوید.

تاکید می‌کنیم باید برای ورود به برنامه اینستاگرام زمان تعیین کنید، که وقت خود را در آن به هدر ندهید زیرا این برنامه بسیار وسوسه انگیز است و اگر با عکسی از او مواجه شوید و یا خاطره‌ای برای شما زنده شود، ممکن است شما را به کاری اشتباه مرتکب کند.

بنابراین بهترین کار حذف برنامه اینستاگرام به صورت موقت است اما اگر نمی‌توانید برای ورود به آن زمان تعیین کنید.

برای فراموش کردن عشق به اتفاقات بد رابطه فکر کن

امیدوار هستیم که در این بخش از مقاله به فحش متوسل نشوید. اینکه می‌گوییم به خاطرات بد رابطه فکر کنید، به این دلیل است که الان ذهن شما آمادگی خیلی از اتفاقات و فعالیت‌های لازم را دارد و مثل یک پسر بچه  3 ساله که با  بستنی رام شده است، ذهن شما هم آرام گرفته است و دست از بهانه گیری برداشته است.

ما باید برای خلاصی از احساساتی که هنوز تا حدی در قلب و ذهن ما جای مانده است، رهایی پیدا کنیم. برای این کار به خاطرات بدی که با او داشته‌اید، تمرکز کنید، بینید که چقدر اسیر احساسات بد و تحقیرآمیز بوده‌اید. این خاطرات را با شیرینی لحظاتی که به کمک ورزش و انجام سرگرمی‌های جدید حاصل کرده‌اید مقایسه کنید. می‌بینید که چقدر در حق خود ظلم کرده‌اید. پس روند فراموشی تسریع می‌گیرد.

تمام شواهد فیزیکی را آتش بزن

یک پیشنهاد خوب برای شما داریم، مخصوصا اگر سطح زبان شما خوب باشد، پیشنهاد می‌کنیم که ترانه Art of Letting Go  را از خواننده معروف آمریکایی میکایلا دانلود کنید و خوب گوش کنید. میکایلا در این ترانه به شما می‌گوید،” تصاویر را فراموش کن، خاطرات را فراموش کن”  ترانه زیبایی است و البته جرقه خوبی برای فراموشی دارد.

پس اگر شما به فکر خود هستید و سلامت جسمی و روحی برای شما مهم است. باید بنشینید و یک بررسی کلی انجام دهید. یعنی چه کارکنید که زودتر گذشته را فراموش کنید.

 ابتدا از گوشی خود شروع کنید، البته قرار نیست گوشی را آتش بزنید؛ بلکه تمامی تصاویر، فیلم‌ها و خاطراتی را که با هم در گوشی ثبت کرده‌اید، پاک کنید. حذف عکس‌ها یکی از روش های فراموش کردن رابطه است که باید انجام شود. اگر این اتفاق نیفتد، پس مابقی کار‌ها به نتیجه خوبی نخواهند رسید.

بعد از گوشی به سراغ اتاق خود بروید و هر چه از او به صورت فیزیکی از انواع کادوها و وسایل دیگر پیش شما باقی مانده است، آتش بزنید و اثری از آن‌ها باقی نگذارید. البته وسایل برقی را آتش نزنید، فقط دور بیندازید.

وقتی برای دعا کردن بگذار

مدت‌های طولانی است که خودتان را فراموش کرده‌اید، زیاد فدارکاری و از خودگذشتگی داشته‌اید. دوست داشتید آدم مهربان رابطه باشید و او را بیشتر به خود جذب کنید. شاید در طی همان دوران تا حدی کار درستی کرده باشید. اما شک نکنید که برای دوست داشتن دیگران در آغاز باید خودتان را دوست داشته باشید. پس یک زمان خاصی را در روز به خودتان اختصاص بدهید.

از خودتان معذرت بخواهید که مدت‌های مدید سراغی از او نگرفته‌اید، دست و پاهایتان را ببوسید و از این همه خدمت گزاری از آن‌ها تشکر کنید.

به ذهن خود آرامش دهید و اجازه تفکر در مورد خودتان بدهید. سعی کنید مغز را از هر چه غیر خودتان است،خالی کنید و خود را الویت قرار دهید. بهتر است در این دوران خودخواه باشید. برای این کار از موسیقی آرام استفاده کنید و سعی کنید با فضای باز طبیعت در ارتباط باشید.

اگر‌چه ممکن است دعا از راه‌های فراموش کردن عشق به صورت تضمینی نباشد. اما یک فرصت به شما می‌دهد که مسیر‌های جدید زندگی را به روی خود باز کنید.

با بهترین دوستان وقت صرف کن

برای فراموشی رابطه گذشته بهتره بیشتر با دوستات وقت بذاری - مرد برتر

از راه‌های فراموش کردن رابطه کمک از دوستان است. دوستان در این مواقع بسیار به درد می‌خورند. سعی کنید در طول این دوره فراموشی به کار‌های سخت و مفهومی که شما را با خود تنها می‌گذارند، پیشگیری کنید.

با دوستان به جاهای تفریحی بروید، سفر کنید. سفر بسیار نتیجه بخش است، زیرا مغز شما به مدت چند روز از خانه و از شهری که در آن خاطرات دارید به دور است و وقتی ذهن با تفریحات سفر بازیابی ‌شود، احساسات تلخ قبلی را با خودش می‌زداید. این احساسات زدایی با تفریح و سفر با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

توصیه می‌شود برای سفر تفریحی که قرار است با دوستان خود باشید، از لباس و تیپ جدید استفاده کنید.

یعنی مدل موی خود را  تغییر دهید یا یک تی‌شرت و یا یک شلوار جین جدید بخرید. بگذارید همه چیز رنگ و بوی جدید بگیرد.

یک سرگرمی خوب انتخاب کن

شما تا حدودی توانسته‌اید، ذهن خود را آرام کنید، مانند کودکی که تا چند ساعت بهانه‌گیری می‌کرده است، اکنون رام شده است و قابلیت انجام کار‌های لازم و باکیفیت را دارد. برای این کار بنشینید و ببینید دقیقا چه فعالیتی را خیلی دوست دارید که هیچ وقت فرصت انجام دادنش را نداشته‌اید، اصلا قصد داشتید انجام دهید که با پیدا شدن سر و کله عشق آن را فراموش کردید.

شاید سرگرمی شما ساخت فیلم باشد، رفتن به کلاس برنامه نوسی کامپیوتری باشد، باغبانی باشد. هر چه هست بسیار خوب است، چون بخش اعظمی از وسوسه‌های ذهنی را می‌خواباند و درگیر مسائل و خاطرات گذشته نمی‌کند.

پس بگردید و بهترین سرگرمی را برای خود انتخاب کنید. هر چه زمان بیشتری را با سرگرمی خود سپری کنید پس خیلی زودتر و بهتر می‌توانید عشق را فراموش کنید.

راه‌های فراموش کردن عشق: برنامه‌های آموزشی را کم کن

شما خودتان بهتر می‌دانید که چه روشی برای شما جهت فراموش کردن عشق سابقتان مفید است. زیرا از حالات و روحیات خود با خبر هستید. اما فراموش نکنید که در پیگیری برنامه‌های مختلف از شبکه‌های متفاوت مثل سایت‌ها،پیج‌ها و کانال‌های زیاد بپرهیزید که شما را با روش‌های متنوع به اشتباه می‌اندازند.

حتی گاهی شما را به انجام فعالیت‌هایی تشویق می‌کنند که منجر به تفکر دوباره در ارتباط با عشق می‌شود.

 مازوخیسم چیه

مازوخیسم در اصطلاح روانشناسی به معنای خودآزاری است ،یعنی فرد خود را آزار می‌دهد تا لذتی را حاصل کند. شاید فردی که دچار شکست عشقی شده باشد، تا حد زیادی با مقوله مازوخیسم رو به رو باشد، چون دوست ندارد عشق خود را از دست بدهد و تصور نمی‌کند که این رابطه اشتباه است و به هر روشی دست می‌اندازد تا عشق رفته را بازگرداند.

همچنین با کمک ترفند‌های مختلف حاضر است،رفتار ارباب و رعیتی را ایجاد کند تا عشق بماند و به گمانش لذت ببرد. این نوع تصور اشتباه است و بیشترافراد شکست خورده در عشق گاهی اوقات به دلیل ناآگاهی و عدم اطلاعات کافی در ورطه این مشکل روحی و روانی  غوطه ور می‌شوند و از کسب راه‌های فراموش کردن عشق جا می‌مانند و لحظه به لحظه درگیر اشتباهات بیشتری می‌شوند تا جایی که نه خبری از عشق است و نه خبری از سلامت جسمی و روحی است.

راه‌های فراموش کردن عشق و مردان قدرتمند

مردان قدرتمند به مانند همه آدم‌های دیگر ذهنی دارند که قدرت تفکر از آن سرچشمه می‌گیرد. اما آیا این مرد به مانند یک مرد بتا و ضعیف فکر می‌کند، ذهنیاتش شبیه اوست؟ احساسات ضعف و ناتوان دارد؟ و  نمی‌تواند راه‌های فراموش کردن عشق را به خوبی طی کند؟

اگر جز مردان بتا هستید که صحبتی باقی نمی‌ماند. اما اگر رگه‌هایی از یک مرد آلفا و قدرتمند را در خود احساس می‌کنید و یا دوست دارید قدرتمندانه پیش بروید و دچار تحقیر و حقارت نشوید، بهتر است روش‌های فراموش کردن را مو به مو انجام دهید. مطمئن باشید ماه آینده این فرد حاضر نخواهید بود.

تجربه فراموش کردن عشق داری؟

به نظر شما همه مردان می‌توانند راه‌های فراموش کردن عشق را به درستی انتخاب کنند و گام بردارند. آیا همه در این مسیر می‌توانند موفق شوند؟

و آیا برای خود شما این اتفاق افتاده است و اکنون شادمان هستید که چقدر خوب مسیر را به خوبی و صحیح طی کردید و توانستید با موفقیت عشق سابق را فراموش کنید. که اگر فراموش نمی‌کردید شاید در این جایگاه و این مرتبه نبودید. پس بد نیست که از تجربیات خود حرف بزنید تا دیگران هم استفاده کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link