وبلاگ

ویژگی های همسر خوب و ایده آل برای ازدواج و زندگی آینده

ویژگی های یک همسر خوب و ایده ال چیست - مرد برتر

همسر خوب و ایده آل رویای همه زنان است، هیچ زنی را پیدا نمی‌کنید که بگوید از جذاب بودن شوهرم خسته شده‌ام و دوست دارم او را برای همیشه ترک کنم.

اما این ویژگی‌های خوب و جذاب چه مواردی هستند که یک مرد را به حد ایده آل جذاب می‌کند و زنان بسیاری را به دنبال خود می‌کشاند و در فکر و حسرت رسیدن به او هستند.

قبل از هر چیز باید بدانید که ازدواج یک تصمیم کاملا بزرگ است و اگر ما همسر خوب می‌خواهیم، ابتدا باید از خودمان شروع کنیم، صفات خوب را تقویت کنیم و صفات بد را اصلاح کنیم.

در این مقاله به 19 ویژگی از یک همسر خوب اشاره می‌کنیم که می‌تواند یک فهرست جالب برای خودسازی و رسیدن به همسر ایده آل باشد.

زمان مورد نیاز برای مطالعه این مقاله تنها 4 دقیقه است.

لیست محتوا

همسر خوب: مردی که به عقاید همسرش احترام می‌گذارد

مردی که دوست دارد به عنوان یک همسر خوب حضور داشته باشد و زندگی ایده آلی را تشکیل دهد، ابتدا باید اخلاق و رفتار خود را حلاجی کند و ببیند که آیا این توانایی را در خود دارد که به عقاید همسرش احترام بگذارد یا نه.

این عقاید می‌توانند اصول اخلاقی باشند، اصول رفتاری و یا مذهبی باشند که زندگی همه ما انسان‌ها بر اساس همین قوانین و قواعد نظم گرفته است و سپس معنا و مفهوم پیدا می‌کند. پس اگر نتوانیم آن‌ها را بپذیریم و یا احترام بگذاریم، بنابراین دچار اختلاف نظر خواهیم شد و نمی‌توانیم همسر ایده آلی باشیم.

موضوع احترام به عقاید را جز اولین نکات مهم ارائه کردیم، زیرا سرمنشا بسیاری از مشکلات از این ناحیه شروع می‌شود.

همسر ایده آل به عقاید همسرش احترام میگذارد.

یک مرد خوب ارتقا دهنده است

برای اینکه بتوانید در یک رابطه عاطفی نقش یک مهره عزیز و دوست‌داشتنی را بازی کنید، نیاز است که در کنار رشد فردی و شخصیتی خود به طرف مقابل هم کمک کنید که او نیز ارتقا پیدا کند. یعنی سعی نکنید او را آنگونه که خود دوست دارید، تغییر دهید؛ به این دلیل که شرایط را مطابق اوضاع و باب میل خود نمی‌بینید.

پس برای تبدیل شدن به یک همسر مناسب باید نه تنها برای ارتقا خود تلاش کنیم؛ بلکه نباید مانع رشد طرف مقابل شویم و البته راهنمای خوبی برای او باشیم.

همسر خوب، ارتقا دهنده شخصیت همسرش است.

اعتماد متقابل داشتن

اعتماد یکی از ارکان مهم یک رابطه عاشقانه است که اگر نباشد، بدون شک با خدشه و شکست مواجه خواهد شد. یعنی اگر شما به همسر خود اعتماد ندارید و مدام قصد چک کردن گوشی شخصی او را دارید، پس یعنی نوعی بدگمانی در شما رخنه کرده است که اگر از بین نرود، شما نه تنها همسر خوبی نخواهید بود بلکه به فردی بدبین و شکاک تبدیل می‌شوید که همسرتان لحظه به لحظه از شما فاصله خواهد گرفت.

برای پیشگیری از بدبینی گوشی او را چک نکنید بلکه دوستانه با هم به پیاده‌روی بروید و صحبت کنید تا سوتفاهمات برطرف شوند.

مرد روشنفکر به همسرش اجازه آرامش و تنهایی می‌دهد

باور کنید که یک زن با روحیات خسته و کسل کننده قبل از اینکه به خودش آسیب بزند، به شما و زندگی‌تان لطمه وارد می‌کند. زیرا شما در رابطه‌ای هستید که بخشی از انرژی را از  همسر خود دریافت می‌کنید، اگر مدام در خانه و آشپزخانه باشد و یا همیشه مشغول کار و مسائل خانه و خانواده باشد، خسته می‌شود و با روحیه خسته او درگیر بحث و جدل می‌شوید که کل روابط شما را زیر سوال می‎‌برد.

بنابراین بگذارید گاهی برای خودش به تفریح برود، با دوستانش به مسافرت یا تفریحات زنانه بپردازد. خلاصه هر نوع کاری که می‌دانید او را سر و حال و با نشاط می‌کند، انجام دهید.

همسر خوب = توجه به نیاز‌های روحی همسرش

همسر ایده آل زمانی را برای گفت و گو اختصاص می‌دهد

یک همسر خوب برای شریک عاطفی اش زمان میگذارد تا باهم گفتگو کنند - مرد برتر

زنان به توجه همسرشان احتیاج دارند، همان‌طور که شما به توجه و محبت او نیاز دارید. یک مرد باهوش می‌داند که چگونه به همسرش محبت و مهربانی کند. گاهی اوقات بعد از کارش حتی شده به اندازه‌ای اندک به همسرش خبر می‌دهد که قرار است تا نیم ساعت دیگر جلوی خانه باشد تا با یکدیگر به رستوران یا سینما و یا پیاده‌روی بروند.

باور کنید اگر مهم‌ترین کار دنیا را هم در دست داشته باشند؛ آنقدر شگفت‌زده می‌شوند که بدون چون و چرا می‌پذیرند که نهایتا از شما یک اسطوره جذاب در ذهن خود می‌سازند.

همسر خوب = برای همسرش وقت می‌گذارد

مرد متمدن خواستار ارتقا شغلی همسرش است

بسیاری از مردان از رشد شغلی همسر خود نگران می‌شوند و گاهی به صورت یک مانع سنگی سد راه او می‌شوند. اما نقش سد را برای همسر خود داشتن عواقب خوبی را به همراه نخواهد داشت.

باید بپذیرید که هر یک از شما در کنار زندگی زناشویی و یا رابطه عاطفی دارای یک زندگی شخصی جداگانه هم هستید که باید برایش تلاش کنید، زیرا همین رشد فردی و شغلی به کمک رابطه احساسی خواهد آمد که زندگی را پرنشاط می‌کند.

همسر خوب = عامل پیشرفت رشد شغلی همسرش است.

همسر ایده آل تغییر‌پذیر است

بسیاری از مردان از تغییر و دگرگونی شرایط موجود در زندگی فراری هستند. حتی گاهی برخی از آن‌ها از جا به جایی لوازم منزل و تغییر دکوراسیون هم گله‌مند می‌شوند چه برسد به زمانی که به خاطر یک شرایط ویژه مجبور هستند، شهر و موقعیت فعلی خود را ترک کنند و به جای دیگری بروند و یا به دلیل مشکل همسرشان مجبور هستند کمی تغییرات خلقی و رفتاری داشته باشند.

وقتی یک مرد در برابر تغییرات زندگی مقاومت نشان دهد، اولین فردی که از او متنفر خواهد شد و او را ترک خواهد کرد، همسرش است. البته در هر شرایطی قرار نیست همسر شما قهر کند و یا شما را ترک کند. بلکه هدف از این تغییر‌پذیری این است اگر قصد دارید که یک همسر خوب باشید باید همه اتفاقات و شرایط متنوع زندگی را بپذیرند و متناسب با آن تغییر کنید تا زندگی موفقی را داشته باشند.

همسر خوب تغییر‌پذیر است.

 

مرد جذاب به سلامت جسمی و روحی خود اهمیت ‌می‌دهد

شما برای اینکه یک مرد جذاب برای همسرتان باشید. بهتر است بدانید باید به سلامت روحی و جسمی خود اهمیت بدهید. برای سلامت جسمی نیاز است گاهی چکاب بدنی بدهید و از سلامت خود مطمئن باشید، هفته‌ای یک بار به باشگاه بروید و اگر فرصت نمی‌کنید، سعی کنید برخی از لوازم ورزشی بدنسازی را با مشورت یک مربی خریداری کنید و روزی نیم ساعت الی یک ساعت را به ورزش اختصاص بدهید که برای قدرت بدنی خود شما و همچنین مسائل جنسی بسیار مفید است.

در مورد ذهن و قدرت روحی خود باید چاره‌ای بیندیشید. به هر حال به مرور زمان و به دلیل مشکلات شغلی و پیچیدگی روابط عاطفی ممکن است؛ دچار آسیب‌های روحی شوید که پیشنهاد می‌کنیم حتما به ورزش یوگا و یا تمرینات مدیتیشن توجه کنید که برای تنظیم ذهن بسیار تاثیر‌گذار هستند.

همسر خوب مسئولیت‌پذیر است

شاید بتوان گفت بعد از استقلال مالی این مسئولیت‌پذیری است که ذهن زنان را در مورد مردان تیز و هوشیار می‌کند. به خاطر اینکه اگر نتوانید در زندگی و یا کلا در روابط عاطفی خود مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرید، او نمی‎‌تواند با خیال راحت به شما تکیه کند، چون نگران است که هر لحظه او را با تمامی مشکلات و بدهی‌ها تنها بگذارید.

بنابراین یک مرد آلفا و قدرتمند در جایگاه یک همسر خوب مسئولیت تک‌تک کارها را به عهده می‌گیرد و سعی دارد همیشه حتی با وجود سختی‌های موجود تعادل زندگی خود را حفظ کند.

مردان خوب واقع‌نگرند

یک همسر خوب واقع نگر است - مرد برتر

واقع‌نگر بودن برای یک مرد بسیار مهم است، به این دلیل که در بسیاری از موارد زنان نگران این هستند که مبادا آن‌ها را به خاطر زیبایی و جوانی دوست داشته باشید و بعد از مدتی که از چهره و زیبایی خود فاصله گرفتند، دیگر پیش شما جایگاهی نداشته باشند.

بنابراین شما باید ابراز کنید که آن‌ها را به خاطر خود واقعی دوست دارید، به خاطر  وفاداری و اخلاقیات خوبی که دارند، به آن‌ها احترام می‌گذارید.

سعی نکنید که خوبی‌های همسرتان را کتمان کنید. همچنین سعی نکنید که آن‌ها را طبق نظر و عقیده خود تغییر دهید، زیرا آن‌ها به خوبی متوجه می‌شوند و از شما فاصله خواهند گرفت. بنابراین همسر یا نامزدتان را به خاطر خودش دوست داشته باشید.

یک همسر خوب واقع بین و واقع‌نگر است.

مرد با غیرت یک همسر جذاب خواهد بود

اشتباه نکنید و باغیرت را آنگونه که در ذهن شما معنا گرفته است، تصور نکنید. یک مرد باغیرت مردی است که نمی‌گذارد، همسرش دچار شک و تردید شود، مردی است که سعی دارد احتیاجات همسرش را مثل نیاز‌های عاطفی برآورده کند. اجازه نمی‌دهد مشکلات زندگی از هر نوعی که هستند او را خسته کنند و از پای درآورند.

غیرت مردانه است که رفاه روحی و مادی همسرش را  فراهم می‌کند.

مردان قدرتمند در جایگاه همسر خوب

مردان قدرتمند آلفایی همیشه در هر زمینه‌ای که باشند، در رتبه اول قرار می‌گیرند. چون به درستی بر روی همه مواضع زندگی اشراف دارند. اگر قرار است در جایگاه یک همسر خوب قرار بگیرند ،تمامی عناصر لازم را در به گونه‌ای در خود پرورش می‌دهند که سایر مردان هم به پیروی از او به فکر شروع یک رابطه عاطفی تمام و کمال هستند.

بنابراین یک مرد قدرتمند برای اینکه همسر جذاب و ایده آلی باشد، هیچگاه دست از مطالعه برنمی‌دارد، همیشه کارهای مختلف را تجربه می‌کند تا کارکشته شود، استقلال مالی برایش الویت اصلی است، مسئولیت‌پذیر است و خلاصه راه‌های بدست آوردن دل همسرش را به خوبی می‌داند. زنان شیفته اینگونه مردان هستند.

مقالات تکمیلی برای جذابیت بیشتر

برای رسیدن به جایگاه همسر خوب بهتر است یک سری کارها و فعالیت‌های لازم را انجام دهید. در سایت مرد برتر برخی مقالات برای مطالعه بیشتر و آشنایی با خلقیات مردان برتر ارائه شده است که بهتر است از خواندن آن‌ها غافل نشوید. برخی از این مقالات عبارتند از:

 • چگونه مدیتیشن کنیم
 • چگونه مردی با ظاهر جذاب داشته باشیم
 • تفاوت بین مرد آلفا و مرد بتا چیست
 • عزت نفس چیست
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link