وبلاگ

چگونه جذاب باشیم ؟ 13 تکنیک برای افزایش جذابیت ظاهری و درونی

چگونه جذاب باشیم و دیگران مبهوت کنیم - مرد برتر

قبل از خوندن این مطلب و پرسیدن سؤال «چگونه جذاب باشیم»، کمی وقت بذارین و جذابیت رو برای خودتون تعریف کنین. به عنوان یک انسان چی باعث می­شه به سمت یک فرد احساس کشش کنین و بخواین که باهاش ارتباط برقرار کنین؟ ظاهر زیبا و آراسته؟ بوی خوش؟ لباس‌های شیک و گران؟ البته که این‌طور فکر می­کنیم.

این­ها فاکتورهایی هستن که مدت­هاست به عنوان شاخصه­ های جذابیت شناخته میشن، اما واقعاً اینطوره؟ پس چطور گاهی شخصی با ظاهر معمولی، بعد از 5 دقیقه هم­ صحبتی برامون جذاب به نظر میاد؟

بله، ظاهر مهمه و کسی تأثیرش رو دست کم نمی­گیره، اما در نهایت این افکار و باورهای ما و نحوه منتقل کردن اون­هاست که ما رو جذاب می­کنه. برای جذابیت لازم نیست جدیدترین مدها رو دنبال کنیم و به دنبال گرون­ترین برندها باشیم.

لزوماً لازم نیست وزن کم کنیم یا اضافه کنیم، عمل جراحی انجام بدیم و به هر نحوی بخوایم خودمون رو تغییر بدیم. راه ­های دیگه­ای هم وجود داره!

لیست محتوا

از نقاب زدن دوری کن

بیشتر ما عادت کردیم هر روز صبح که از خواب بیدار می­شیم خود واقعیمون رو زیر نقابی پنهون کنیم و با منِ دروغی که فکر می­کنیم به نظر جذاب­تره، وارد اجتماع بشیم. غافل از اینکه منِ دروغی نه تنها روز به روز منِ واقعی رو بیشتر سرکوب می­کنه، بلکه برای ما روابط دروغی به همراه داره. یاد بگیر که هیچ دلیلی برای پنهان کردن اشتباهاتمون و فراموش کردن اون­ها وجود نداره، چون کسی از ما انتظار نداره کامل باشیم.

اصولاً اون دسته از افرادی که به خودشون وفادار هستن، جذاب به نظر می­رسن. این آدم­ها از کم آوردن خجالت نمی‌کشن، خودشون رو دوست دارن و به همین ترتیب می­تونن بقیه رو هم دوست داشته باشن؛ اما مهم‌ترین عاملی که اون­ها رو جذاب می­کنه، احترامیه که برای شخص والای خودشون قائل هستن و این یکی از مطمئن­ترین پاسخ­ها به سؤال پر تکرار چگونه جذاب باشیم هست.

پشت هر حرفت، هدفی باشه

ابراهام لینکن نقل قول جالبی در این مورد داره. اون میگه «بهتره دهانمون رو بسته نگه داریم و احمق به نظر برسیم تا اینکه باز کنیم و شک و تردیدها رو برطرف کنیم!» پس تمرین کن که پشت هر کلامی که به زبون میاری، هدفی باشه و صرفاً برای خالی نبودن عریضه زیاده‌گویی نکنی.

صرف‌نظر از مسئله­ای که در موردش صحبت می­کنیم، لحن مقتدرانه یکی از نشونه­های بارز جذابیته. جالبه بدونین که بیشتر مواقع مخاطب به قدری مدهوش لحن صحبت ما می­شه که ذره­ای حواسش به موضوع مورد صحبت نیست!

چگونه جذاب باشیم : شنونده خوبی باش

توی دنیایی که همه حرفی برای گفتن دارن و دنبال راهی برای بیان کردن نظرات خودشون هستن، هنر خوب شنیدن کم کم داره منسوخ می­شه. وقتی صحبت می­کنی، عمیق صحبت کن و وقتی گوش می­دی، عمیق گوش بده. قضاوت رو کنار بذار و قلب و روحت رو برای شنیدن واقعی باز کن. تمرین این مهارت مثل یه نیروی مغناطیسی افراد رو به سمت شما می­کشونه.

خنده و لبخند، رمز جذابیت

لبخند زدن باعث جذابیت بیشتر میشود - مرد برترخندیدن زیبایی درونی انسان رو ساطع می­کنه و حس شوخ طبعی رو به مخاطب القا می­کنه که یکی از فاکتورهای مهم جذابیته. در کنار اون، لبخند زدن کمک می­کنه در آن واحد با همه نگاه­هایی که به سمت ماست، ارتباط برقرار کنیم.

می­دونستین موفق­ترین افراد کسایی هستن که همواره لبخند به لب دارن؟ بعلاوه، یکی از زیبایی­های لبخند، مسری بودن اونه که باعث می­شه مخاطب هم لبخند به لب بیاره.

البته باید مراقب باشید که زیاده روی نکنین، توی بعضی از شرایط ظاهر جدی بیشتر به جذابیت شما کمک می­کنه.

سرت رو بالا بگیر

در ادامه پاسخ به سؤال چگونه جذاب باشیم، گفتیم که القای حس اقتدار و محکم بودن یکی از اولین قدم‌های مسیر جذابیته. سر پایین، حالت غوز بدن، دست و پای آویزون و نگاهی که به اطراف دو دو می­زنه، ابداً ما رو جذاب نشون نمیده. باید یاد بگیریم اعتماد به نفسمون رو افزایش بدیم تا زیبایی­های دنیا رو ببینیم و بتونیم اون­ها رو در وجود خودمون منعکس کنیم.

گذشته از این، روانشناسا معتقدن که بالا نگه داشتن چونه، جدا از حالت قشنگی که به صورت می­ده، قاطعیت و محکم بودن فرد رو غیر مستقیم القا می­کنه. همه این‌ها به کنار، همین‌که غبغب رو می­پوشونه کافیه تا بخوایم یاد بگیریم سرمون رو تحت هر شرایطی بالا نگه داریم.

ارتباط چشمی برقرار کن

یکی از تمرین­های اعتماد به نفس، نگاه کردن به چشم آدم­هاست. ارتباط چشمی خوب می‌تونه قدرتمندتر از کلمات ارتباط برقرار کند. یاد بگیرین چطور نگاه کنین که (با عرض معذرت!) هیز به نظر نرسین، بلکه حس تصدیق و اهمیت رو با این تماس چشمی به مخاطب القا کنین و به او بفهمانید که درگیر مکالمه شده­اید و مشتاق گوش دادن هستید.

البته مراقب باش از اون طرف بوم نیفتی! ارتباط چشمی مدام و بی ­وقفه بعضاً موجب وحشت طرف مقابل می­شه.

گله و شکایت ممنوع

اگه شما هم مثل خیلی­های دیگه عادت کردین افکار و مکالماتتون پر از گله و شکایت و غر باشه و همچنان براتون سواله که «چگونه جذاب باشیم»، لطفاً همین الان فکری به حال این قضیه بکنین.

غر زدن مثه نشستن روی صندلی راکه، راحته، حال می­ده، اما ما رو به جایی نمی­رسونه! در ضمن، می­دونستی کسایی که مدام درحال شکایتن، دنیا مدام اتفاقاتی جلوشون قرار می­ده که بتونن بیشتر شکایت کنن تا روحشون تغذیه بشه؟ حتی اگه به این کار عادت کردی و اون رو ناخودآگاه انجام می­دی، یاد بگیر موقع تعامل با آدم­ها با میلت به نق زدن مقابله کنی و حتی شده «ادای» خوشبینی دربیاری.

اون­قدر اداشو دربیار تا به ضمیرت نفوذ کنه و تبدیل به بخشی از توِ واقعی بشه.

زبان بدنت باید گویای اشتیاق تو به ارتباط سازی باشه

طرز ایستادن و حرکات بدنمون که همون بادی لنگویج ما هستن، می­تونه کاملاً ناخواسته ما رو این‌طور معرفی کنه که انگار از برقراری ارتباط فراری هستیم و تنهایی رو ترجیح می­دیم. جمع کردن دست­ها زیر بغل، چک کردن تلفن همراه، بغل کردن کیف یا نگاه خیره به نوشیدنی که دستمونه، همه این­ها از فاصله دور نشون دهنده عدم تمایل به برقراری ارتباطه.

با اعتماد به نفس عضلات قفسه سینه و شونه­ هات رو از هم باز کن و پذیرای برقراری ارتباط باش.

با خودت خوشحال باش

اگه ذاتاً آدم خوشحالی باشی، دیگران هم این رو احساس می­کنن و در حضور تو آرامش بیشتری بهشون دست می­ده. هر بار که منتقد درونیت صداش رو بلند کرد و خواست با انتقاد از تو و شرایط موجود، حالت رو بد کنه، با ورزش، مطالعه، کار، کمک به دیگران یا هر فعالیت دیگه حواس خودت رو پرت کن و هر بار شادی و خوشحالی رو انتخاب کن.

اگه هنوز چگونه جذاب باشیم برات سواله، باید بگم عاشق زندگیت باش، این یکی از بی­ دردسرترین راه­های جذاب بودنه.

آرام و شمرده صحبت کن

اگه حتی یکبار با آدم­هایی که تند و نامفهوم صحبت می­کنن برخورد داشته باشین، می­دونین که این آدم­ها چقدر از جذابیت فاصله دارن، فکر می­کنین چرا؟ چون هیجان زیاد و اشتباه بیان کردن کلمه­ها باعث می­شه یا اعتماد به نفس به نظر نرسن و می­دونیم که اعتماد به نفس لازمه جذابیت یک آدمه.

پس سعی کن همیشه آروم و شمرده صحبت کنی تا هم بتونی آرامش و هیجانت رو کنترل کنی و هم به مخاطب فرصت کافی بدی تا حرفاتو هضم کنه.

به سلامت خودت اهمیت بده

یک مرد جذاب به بدن خودش اهمیت میده - مرد برترتوی مقدمه مقاله گفتیم که همه جذابیت به ظاهر نیست، اما بخشیش که هست! آدم­ها همیشه مجذوب کسی می­شن که در کنار حفظ زیبایی ظاهر، تلاش کنه با فعالیت­هایی مثل ورزش، رژیم غذایی سالم، داشتن خواب کافی، مراقبت از سلامت دندان­ها، یوگا و تمرین رسیدن به آرامش درونی سلامتش رو حفظ کنه.

جدا از تأثیر خوبی که این فعالیت­ها روی شخصیت ما می­ذاره، تماشای ارزش و اهمیتی که برای خودمون قائل هستیم برای بیننده یکی از جذاب­ترین صحنه­های ممکن به حساب میاد.

پس پیشنهاد میکنیم حداقل 3 روز در هفته درگیر ورزش کردن بشید.

لباس­های قرمز بپوش

در ادامه پاسخ به سؤال چگونه جذاب باشیم، بد نیست به رنگ قرمز اشاره کنیم. رنگ قرمز تداعی‌کننده شور و اشتیاق، گرما و هیجان رابطست. همین­طور میشه گفت (خصوصاً برای خانم­ها) نماد شخصیت مستقل و قدرتمندیه که جذابیت زیادی داره. به همین خاطره که خیلی از خانم­ها خودآگاه یا ناخودآگاه تمایل دارن لباس­هایی به رنگ قرمز یا صورتی بپوشن و یا از این رنگ­ها توی آرایششون استفاده کنن.

هر زمان جای مهمی دعوت شدین و نیاز دارین که در همون نگاه اول جذاب به نظر برسین، این رنگ­ها رو در ظاهرتون به کار ببرین و تأثیر فوق­العادش رو ببینین.

استرس رو بریز دور

همون­قدر که لبخند زدن و مهربون بودن ما رو جذاب­تر می­کنه، طبیعتاً علائم استرس مثل پف زیر چشم یا پوست تیره و کدر، از جذابیتمون کم می­کنه. یه نکته خیلی جالب که توی تحقیقات اروپا و آفریقای جنوبی کشف شده، اینه که خانم­ها ذاتاً به سمت آقایونی که سیستم ایمنی قوی­تری دارن، گرایش پیدا می­کنن.

عجیبه مگه نه؟ معمولاً هورمون استرس (کورتیزول) توی آقایونی که سیستم ایمنی ضعیفی دارن، بالاتره و باعث می­شه سطح هورمون تستوسترون این افراد پایین­تر باشه؛ در نتیجه خانم­ها کمتر جذب این افراد میشن. پس اگر استرسی هستی و فکر می­کنی کنترلی روی این قضیه نداری، همین الان شروع کن و به دنبال راهی برای مقابله با اون باش تا بتونی بهترین خودت رو ارائه بدی.

جذابیت خودت رو چندبرابر کن

بعد از خوندن این مقاله، تا حدودی فهمیدیم که چگونه جذاب باشیم و در کنار زیبایی ظاهر، چه قسمت­های دیگه­ای رو باید تقویت کنیم. همچنین آقایون می‌تونن از دوره آموزشی ما در زمینه رشد شخصی مردان، راه‌های تقویت جذابیت درونی و جذابیت بیرونی رو یاد بگیرن و در کنار اون مهارت­های بادی لنگویج، اعتماد به نفس و پیش بینی ناپذیری رو تقویت کنن.

راستی، شما چه راه‌های دیگه‌ای برای جذابیت فردی می‌شناسید؟ چه تکنیک‌های دیگه‌ای بلدین که به شما توی این مسیر کمک می‌کنه؟ تجربه‌هاتون رو با ما و همراهانمون به اشتراک بذارین.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link