وبلاگ

چگونه در زندگی هدف داشته باشیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم

چطور در زندگی هدف داشته باشیم - مرد برتر

چگونه در زندگی هدف داشته باشیم ؟ شاید خیلی از ما در جواب این سوال پاسخ دهیم که ترکیبی از یک خانواده دوست داشتنی، یک کار موفق و یا داشتن یک شبکه اجتماعی پربار جهت کسب درآمد می‌تواند هدف زندگی ایده‌آلی باشد.

 این یک سوال کلی است که ممکن است در طول زندگی خود حتی شده یک بار هم از خود پرسیده باشید و شاید بلاخره توانسته‌اید که به یک جواب تقریبا منطقی رسیده باشید، ولی باز هم به هدف دقیق خود یعنی آنچه که در ذهن خود پرورانده‌اید، نرسیده باشید به خاطر همین است که اکنون به مطالعه این مقاله پرداخته‌اید.

بسیاری از ما هیچ سرنخی از آرزوهای دوران کودکی، نوجوانی و جوانی خود نداریم، یعنی اصلا فراموش کردیم که چه می‌خواستیم و اکنون در کجا و چه جایگاهی قرار گرفته‌ایم.

اما برای رسیدن به یک جواب قطعی در مورد این سوال ذهنی که  چگونه در زندگی هدف داشته باشیم ، کمی مشکل است، به خاطر اینکه هیچ فردی حتی بهترین روانشناس و روانکاو دنیا نمی‌تواند به شما بگوید، چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنید، چون انسان‌ها هر یک به قدری پیچیدگی‌های ذهنی و درونی دارند؛ که تجویز نسخه‌های هدفمند برای هر یک مشکل است.

اما ما در این مقاله با هفت ایده یا بهتر است بگوییم با 7 نکته جالب قصد داریم تا این سوال را روشن‌تر و واضح‌تر مطرح کنیم و هر یک از شما به جواب‌های شخصی خود برسید و رسالت زندگی خود را پیدا کنید.

پیشنهاد ما این است، خواند این مقاله را از دست ندهید.

لیست محتوا

چگونه در زندگی هدف داشته باشیم: اهدای پول، وقت و استعداد

اگر بخواهیم به یکی از نکات مهم پیرامون اهداف زندگی اشاره کنیم، مقوله کمک کردن یکی از همین مباحث مهم از معنای زندگی است. محققان دانشگاه استنفورد و فلوریدا به این نتیجه رسیدند که خوشبختی با هدفمندی تداخل دارند.خوشبختی در زندگی به معنای گیرندگی است یعنی شما خواسته‌ای را از زندگی دریافت می‌کنید. اما هدفمندی و معناداری بدین معنی است که شما آنچه را که دارید، ببخشید.

این محققان دریافتند؛ روابط مسالمت آمیز و محبت برانگیز بین افراد در ایجاد معنا و هدف زندگی انگیزه بسیار موثری بر روی معنای زندگی خواهد داشت.کمک شما می‌تواند به یک دلجویی و خرید آخر هفته برای همسایه مسن باشد، می‌تواند یک همکاری داوطلبانه جهت خرید مواد غذایی برای کودکان بی‌سرپرست باشد.

در هر صورت کمک شما از هر نوعی که باشد، به حس شما از زندگی معنا می‌دهد تا به یکی از اهداف اصلی خود یعنی روابط بین فردی بیشتر تمرکز کنید و انرژی بیشتری را برای ادامه زندگی کسب کنید.

به بازخورد کارهای خود گوش فرا دهید

فراموش نکنید که برای رسیدن به این سوال که چگونه در زندگی هدف داشته باشیم، حتما نباید با یک سری راهکار‌های ویژه مانند سایر مقالات به صورت طوطی وار در زهن شما جاسازی شود.

اینگونه نیست. شما به عنوان یک انسان در هر سن و موقعیتی که باشید با برادر و خواهر خود بسیار متفاوت هستید. با اینکه شاید ژن‌های اشتراکی هم داشته باشید، اما این ژن‌ها دلیل نمی‌شوند که شما برای هدف زندگی خود از سایرین تقلید کنید چه برسد به افراد غریبه که کلا شاید هیچ اشتراکی با یکدیگر نداشته باشید.

شما باید به یک سری نشانه‌ها در زندگی دقت کنید که بتوانید معنای هدف زندگی خود را بیابید تا به این هدف زندگی برسید.

یکی از این راه‌های رسیدن به هدف زندگی گوش دادن به بازخورد کارهای شخصی است.

انتقاد پذیر باشید تا راه را پیدا کنید

این کار را بهتر است از دوستان صمیمی یا اطرافیانی مثل خانواده بپرسید که وقتی شما را می‌بینند یا با شما صحبت می‌کنند، چه حسی از شما در ذهنشان زنده می‌شود یا چه تصوری در مورد شما دارند، آن‌ها ممکن است شما را فردی شوخ طبع، شخصی کنجکاو و یا حتی بدطینت قلمداد کنند، اما موضع‌گیری نداریم.

از این طریق شما می‌خواهید به یک سری بازخورد برسید که شاید برخی از این حس‌ها و نظرات شما را به اهدافی برساند که سال‌ها از آن‌ها دور شده‌اید و یادتان رفته که چه کسی بوده‌اید و چه می‌خواستید و اکنون چگونه فردی شده‌اید .این بازخوردها ممکن است شما را به علاقه‌های که در گذشته داشته‌اید؛ نزدیک‌تر کند.

چگونه در زندگی هدف داشته باشیم ، بازخورد‌های اطرافیان، رسیدن به شخصیت واقعی،  راه دستیابی به معنای زندگی است.

با افراد مثبت اندیش و مثبت نگر محاصره شوید

با دوستان خود به خوشگذرانی بپردازید - مرد برتر

در چند سال اخیر مفاهیم مثبت اندیشی و مثبت نگری جایگاه ویژه‌ای را در بین انسانها باز کرده‌اند. اما آیا واقعا به مثبت اندیشی عمل می‌کنیم و یا فقط با گفتن دو جمله “من خوبم ” همه چیز خوب است” گمان می‌کنیم که مثبت‌نگر شده‌ایم.

اگر این تصورات را دارید، بهتر است بگوییم که به  طور قطع در اشتباه هستید. برای باز کردن جایگاه ویژه جهت مفهوم مثبت‌گرایی در زندگی و رسیدن به هدف زندگی باید کار‌های درستی را  انجام دهید.

یعنی با افرادی که واقعا به شما حس خوب القا می‌کنند و در زندگی به مفهوم واقعی مثبت اندیشی رسیده‌اند و در کار خود، در روابط خود موفق هستند، ارتباط بگیرید. بگذارید انرژی لازم را به شما تزریق کنند. فرصت یادگیری از طریق آن‌ها را از دست ندهید.

در عوض از محیط منفی و دهشتناک خانواده و دوستان قدیمی بیرون بزنید، چون شما از از مسیر هدف زندگی دور و دورتر می‌کنند تا جایی که از خود می‌پرسید من چه می‌خواستم و الان کجا هستم؟ یا اصلا من خود واقعی 15 سال پیش هستم یا کسی دیگری شده‌ام؟

هم صحبتی با افراد جدید را از دست ندهید

اگر در مترو تنها هستید، در کافی شاپ یا در رستورانی منتظر یک دوست قدیمی هستید، سعی کنید تلفن همراه خود را در کیف بگذارید و بیرون نیاورید. در دنیای کنونی هر چه که می‌کشیم از دادن فرصت و بهای بیش از اندازه به رسانه‌های اجتماعی است و البته فراموش کردن دنیای واقعی با آدم‌هایش که ما را لحظه به لحظه از هدف زندگی دورتر می‌کند.

بهتر است در مدتی که در انتظار نشسته‌اید با افراد غریبه سر صحبت را باز کنید. درست است، در ابتدا کار آسانی نیست و یا ممکن است، حس خوبی نداشته باشید. اما شک نکنید که خیلی وقت‌ها با یک سری فعالیت‌ها و مشاغل آشنا می‌شوید که تا به حال اسمشان به گوشتان نخورده است.

ممکن است فعالیت‌های جدید برای کاوش و یا مکان‌های جدید برای سیر و سیاحت را بیابید که تا حالا انجام نداده‌اید و ندیدید.

ما در این دنیا آمده‌ایم که زندگی را با نشاط سپری کنیم و یکی از اهداف زندگی ما خوب زندگی کردن است و فقط رسیدن به موفقیت و پیروزی نیست چه بسا که هر یک از این دو مورد سازنده مسیر پرنشاط زندگی هستند.

چگونه در زندگی هدف داشته باشیم ، با افراد جدید ارتباط برقرار کنیم، دنیا را بهتر و بیشتر بشناسیم، تا معنای زندگی برسیم.

 

بار دیگر علایق خود را کاوش کنید

شاید آخرین باری که علاقه خود را کاوش کردید، برگردد به سال‌های خیلی دور که کلی اشتیاق و علاقه داشتید و برنامه‌ریزی‌های زیادی را انجام دادید، همچنین با اشتیاق زیاد با خانواده حرف زدید  و مشورت کردید.

اما به یکباره چه اتفاقی افتاد که شما فراموش کردی که می‌خواستید چه کار کنید و یا اصلا چه کاره شوید.

اکنون دیر نیست ما در این زندگانی حضور داریم که هر وقت، در هر کجا و هر زمانی که میل داشتیم به هر نحوی که دوست داریم، زندگی کنیم. پس بهتر است یک نگاهی دیگر به علایق شخصی خود بیندازید و ببینید که کجای کار هستید و چقدر به اهداف خود پایبند بوده‌اید و چقدر نبوده‎‌اید.

برای این کار سعی کنید، با دوستان خود یعنی کسانی که به علایق شما نزدیک‌تر هستند، مکالمه کنید، در مورد تاریخ حرف بزنید، در مورد بورس اوراق بهادار مکالمه کنید، از گل و گیاه  گلخانه دوست خود جویا شوید.

از همه مهمتر از شبکه‌های اجتماعی استفاده بهینه داشته باشید، به سراغ علاقه خود مثلا برنامه نویسی کامپیوتری بروید و از شبکه مجازی کمک بگیرید تا در جهت پیشرفت شما موثر باشد.

لوب مطلب این است که نگاهی دیگر به علاقه‌های شخصی بیندازید و از هر طریقی که فکرش را می‌کنید به آن‌ها فرصت شکوفایی دهید. چه شما اکنون بیست ساله، چهل ساله و یا هشتاد ساله باشید. فرصت دادن چیز بدی نیست.

چگونه در زندگی هدف داشته باشیم، علایق خود را بار دیگر کند و کاو کنیم، به علاقه خود بها دهیم، هدف زندگی را بیابیم.

بی‌عدالتی‌های آزار دهنده را برای خود را شناسایی کنید

در دنیایی که زندگی می‌کنیم،بی‌عدالتی‌های زیادی وجود دارد که در بیشتر مواقع شاید کاری از دست ما بر نیاید و قصد ما هم این نیست که شما به جنگ و ستیز علیه این بی‌عدالتی‌ها برخیزید.

تا دنیا پا بر جا است، جنگ بین حق و باطل خواهد بود، اما این وسط از دست ما چه کاری بر می‌آید؟ آیا  کمک به این بی‌عدالتی‌ها می‌تواند ما را به هدف زندگی و معنایی که می‌خواهیم، برساند؟

بگذارید با یک مثال روان و ساده شروع کنیم، شاید شما جز آن دسته از افرادی باشید که از کودک آزاری و یا ظلمی که بر کودکان کار وارد می‌شود، یا آزاری که به حیوانات اعمال می‌شود، ناراضی هستید و بخشی از وجود شما مورد رنجش است.

برای این کار حتما نیازی نیست، اعتراض نامه‌ای طولانی را با دوستان خود تدارک ببینید. بهتر است یک فکر مسالمت آمیز بهتری داشته باشید. اگر از طریق شغل خود و یا مهارت‌های خود توان کمک به بچه‌های بی بضاعت یا حیوانات بی سر پناه را دارید، حتما این کار را انجام دهید.

شاید شما یک پیج اینستاگرام فعال داشته باشید، از این طریق برای کودکان کار اسباب آسایش و رفاه را فراهم کنید. برای نیروی کارگری که احتیاج به کمک دارند، پول و یا آذوقه فراهم کنید.این فعالیت‌ها در برابر بی‌عدالتی‌ها به صورت کاملا دوستانه و صلح آمیز از سوی شما که به شدت آزار دهنده بوده است، تا حدودی در حال برطرف شدن است و این یعنی اینکه به یکی دیگر از اهداف زندگی خود رسیده‌اید که بی پاسخ در ذهن شما باقی نخواهد ماند.

هدف از زندگی، پیدا کردن راه چاره برای بی‌عدالتی‌ها، رسیدن به یکی دیگر از معناهای زندگی است.

در نهایت به علاقه اصلی خود بها دهید

برای اینکه هدف زندگی را پیدا کنید باید به دنبال علایق خود بروید. مرد برتر

تا اینجا شما مسیر‌هایی را رفتید که می‌توانند شما را یک پله به هدف خود نزدیک‌تر کنند، اما در این پله هفتم وقت آن است که به علاقه اصلی خود بها دهید و یک فکر بکر برای آن داشته باشید.

مثلا شما علاقه به موسیقی و نوازندگی دارید، یا همیشه به تدریس کردن علاقه داشتید، خوب اکنون فکر نمی‌کنید؛ وقت آن است که اعتماد به نفس خود را به کار بیندازید و این علاقه‌ها را هر طور که شده و هر جوری که می‌توانید، عملی کنید.

اگر کارمند هستید، یک بخشی از زمان هفتگی را به کلاس موسیقی اختصاص بدهید، اگر مهندس عمران هستید و به تدریس هم علاقه داشتید ،یک زمانی را برای تدریس  به ریاضی و یا فیزیک برای نوجوانان اختصاص بدهید.

بگذارید عقده گشایی در شما اتفاق بیفتد. وقتی به علاقه‌های شخصی بهایی ندهید و مدام آن‌ها را کتمان کنید، تبدیل به گره‌های زندگی می‌شوند، که گاه گداری خود را نشان می‌دهند و سر باز می‌کنند که موجب رنجش روحی شما خواهند شد.

چگونه در زندگی هدف داشته باشیم، علاقه شخصی خود را بازیابیم،  پی بنابراین هدف زندگی را باز یابیم.

نتیجه گیری مقاله

اینکه چگونه در زندگی هدف داشته باشیم، با یک روز ، یک هفته و چند ماه حاصل نمی‌شود. این هدف و رسیدن به آن مادام العمر است و شما باید برای هر روز خود برنامه داشته باشید. اما طبیعتا هدف اصلی شما باید در صدر برنامه روزانه باشد.

البته این اهداف در زندگی مدام در حال تغییر هستند. مانند سن و ظاهر ما که در حال دگرگونی می‌باشند. حتی ممکن است که در زندگی چندین هدف داشته باشید. اما در کل این اهداف باید شما را در زندگی سرخوش و سر و حال نگه دارند، چون هدف اساسی و اصلی زندگی همین است.

ما با اعمال و اهداف خودمان است که تصمیم می‌گیریم از زندگی لذت ببریم یا نبریم.

هدف از زندگی در مردان قدرتمند آلفایی

بدون شک مردی که قدرتمند و صاحب اراده است، پس هدف هم دارد. خود شما آیا فردی را می‌شناسید که هدف نداشته باشد اما موفق باشد. قاعدتا با عقل سالم تطابقی نخواهد. اما مرد قدرتمند چگونه در زندگی هدف دارد؛ او ابتدا توانایی‌های خود را شناسایی می‌کند، از کمک به دیگران دریغ نمی‌کند، مثبت اندیش است و هر روز به این مثبت‌گرایی کمک می‌کند تا رشد بهتری داشته باشد، یک بعدی نیست و با افراد مختلف معاشرت می‌کند.

حتی اگر آدم‌ها بد باشند، مسیری را برای یادگیری پیدا می‌کند، فعالیت‌های زیادی را انجام می‌دهد تا تجربه کسب کند؛ مسافرت زیاد می‌رود تا افراد زیادی را پیدا کند و از زندگی لذت ببرد.

مرد آلفا هدف نهایی زندگی را که لذت بخشیدن و لذن بردن است، به خوبی درک می‌کند.

مقالات تکمیلی

برای رسیدن به پاسخ این سوال که چگونه در زندکی هدف داشته باشیم، بهتر است یک سری افکار و یا سلاح‌های پیشرفته روحی و روانی را در خود مجهز کنیم. که دو تا از این نیروهای لازم اعتماد به نفس و عزت نفس هستند.

این دو نیرو بار ها در سایت مرد برتر مورد تاکید قرار گرفته‌اند، به این دلیل که برای کسب هدف زندگی جهت معاشرت با افراد مختلف، کسب تجربه و مثبت اندیشی بسیار ضروری هستند و نمی‌توان آن‌ها را در زندگی فردی فاکتور گرفت. برای همین از همین سایت دو مقاله عزت نفس چیست و چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم را مطالعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link