وبلاگ

چگونه مستقل شویم تا به استقلال مالی و آزادی برسیم (راهکارهای فرار از زندان)

چگونه مستقل شویم و به استقلال مالی و آزادی برسیم - مرد برتر

مستقل بودن یک مهارت حیاتی برای افردی است که می خواهند کنترل بیشتری نسبت به زندگی خود داشته باشند. از همین رو موضوع چگونه مستقل شویم پیش می آید.

احساس استقلال به افراد کمک می کند که برای رسیدن به اهداف خود، به گونه ای باشند که انگار به دیگران احتیاجی ندارند. در واقع مستقل بودن به شما چنین آزادی را می دهد که بدون اهمیت دادن به آن چه دیگران درباره تان فکر می کنند، کار خود را انجام دهید.

به زبان ساده مستقل شدن امری است که می تواند شما را در یافتن راه حل های اصلی برای مواجه با مشکلات هدایت کند. در این صورت شما می توانید با احساس شادی و راحتی، زندگی را در دستان خودتان بگیرد. اما آیا به همین سادگی است؟!

از آنجا که مستقل شدن را یک مهارت معرفی کردیم، از همین رو لازم است در قالب زوایایی به تحقق این مهارت بپردازیم. با این حساب برای آشنایی با این مهارت مهم حیاتی تا انتهای این بخش همراه ما باشید.

لیست محتوا

چگونه مستقل شویم: راهکارهای رهایی از زندان

بیایید مستقیم برویم سر اصل مطلب و در قالب راهکار با موضوع چگونه مستقل شویم مواجه شویم. برای داشتن تفکر مستقل به آن چه در این بخش ها گفته می شد به عنوان راهکار یا نوعی شیوه تفکر نگاه کنید.

1. شرایط زندگی رو قبول کن

اگر نتوانید با خودتان زندگی کنید، نمی توانید یک فرد مستقل و قدرتمند باشید. بدن، شخصیت، نظرات، انتخاب ها، ترجیحات و داستان زندگی شما، موضوعاتی است که باید بپذیرد. برای این کار کافی است علیه خود نباشید. هر چیزی می تواند به اندازه خود کافی و قوی باشد. پذیرش را باید به عنوان بخش مهم استقلال طلبی در نظر بگیرید.

پذیرفتن در مفهوم چگونه مستقل شویم شما را از تلاش بیهوده برای دیگران باز خواهد داشت.

2. خودت را باور کن

برخی باور به خود را چیزی شبیه به اعتماد به نفس می دانند. باید به شما بگوییم باور داشتن به خود موضوعی فراتر از اعتماد به نفس است. اما این یعنی چه؟

هیچ کس نمی تواند کلماتی که شما روی لب می آورید را بیان کنید و حتی عمیق تر؛ هیچ کس نمی تواند شبیه شما احساسی را منتقل یا دریافت کند. فرقی نمی کند احساس منفی باشد یا مثبت، ما همه متفاوت و بدون تکرار هستیم.

موضوع باور به خود می تواند نوعی سقف امن نسبت به خود برای شما ایجاد کند. این سقف، خوابگاهی است برای رسیدن به استقلال در زیر بزرگ ترین سقف ها، یعنی سقفی که جریان زندگی در زیر آن وجود دارد.

3. دنیا را بپذیر

افرادی که در پی پاسخ چگونه مستقل شویم می باشند، شاید در ابتدای راه گمان کرده اند که بیهوده هستند یا اعتقاد دارند که کل نژاد بشر یک جریان بی رحمانه است. باید بدانید که مستقل شدن به این معنا است که شما می توانید تمام دنیا را چه خوب و چه بد با انتخابی آگاهانه مشاهده کنید.

به معنای ساده یکی از دلایل مستقل نبودن این است که افراد به یکدیگر اعتماد ندارند و بیشتر از هر چیز به خود و فقط به خود فکر می کنند. پذیرش جهان و تمامی عوارضی که می تواند بر شما وارد کند، یک روش تاثیرگذار برای تطبیق، زنده ماندن و مستقل شدن است.

4. احساساتت را مستقل کن

احساساتت رو کنترل کن - مرد برتر

خیلی احتمال این وجود دارد که ما برای حمایت عاطفی به افرادی وابسته باشیم. یا این که احساسات ما به افراد زیادی وابسته باشد. این افراد از والدین گرفته تا دوستان صمیمی می توانند باشند.

باید بدانید که ادامه زندگی تا پایان عمر، ممکن است با این افراد ادامه داشته باشد. اما به نفع همه افراد است که در مفهوم چگونه مستقل شویم بدانند که هر کسی ممکن است روزی به هر دلیلی، دیگر در کنار ما نباشد.

در حقیقت مستقل شدن از نظر احساسی به این معنا نیست که هیچ احساسی دریافت یا منتقل نکنید. به این معنا است که ممکن است ما در زندگی به تعدادی از افراد اصلی وابسته باشیم. اما نباید اجازه دهیم این افراد میزان شادی و نوع زندگی ما را کنترل کنند.

چگونه مستقل شویم: استقلال در رفتار

این بخش نیز همانند بخش قبل در مفهوم چگونه مستقل شویم چند راهکار را به شما می آموزد. در حقیقت این راهکارها زمانی که تفکر مستقل بودن در شما شکل گرفته باشد می تواند مناسب تلقی شوند.

1. استقلال مالی

ذات طبیعی والدین به شکلی است که در همه حال سعی دارند ما را تامین کنند. حتی اگر قرار باشد یه بخشی کوچک و ناکافی از خودشان به ما بدهند، همچنان تمایل به تامین فرزند دارند. باید بدانید که وابستگی مالی می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد، اما احتمال تضمین امنیت ما را کاهش می دهد.

به زبان ساده؛ اگر می خواهید در جستجوی چگونه مستقل شویم به یک ایمان درست از زندگی برسید، باید استقلال مالی خود را در دست بگیرید. پرداخت قبوض خود، داشتن ماشین خود و ده ها موارد ریز و درشت می تواند شما را به مستقل شدن نزدیک کند. اگر در حال حاضر چنین درآمدی ندارید، یک برنامه ریزی برای پس از انداز، شما را با انگیزه خواهد کرد.

 

2. به هیچ چیز برای رسیدن به راحتی به خوب بودن اکتفا نکن

در هر کاری که انجام می دهید، لازم است سخت کوش باشید. حتی اگر دفاع از یک عقیده ساده باشد، سعی کنید به بهترین نحو از آن دفاع کنید. اگر توانایی انجام کاری را دارید، منتظر نباشید کسی شما را برای انجام آن در ابتدا تشویق کند. منتظر تشویق برای استارت نباشید.

حواستان باشد هر کاری را انجام ندهید و این فکر را نیز از سرتان بیرون کنید که کسی قرار است کارهای ساده شما را برایتان انجام دهد.

شاید کلیشه باشد اما شستن یک لیوان بعد از نوشیدن آب، می تواند شما را در جزییات کارهایتان نیز مستقل جلوه دهید. تفاوت یک فرد مستقل واقعی در مفهوم چگونه مستقل شویم با فردی که به دنبال قدرت طلبی و احاطه بر دیگران در قالب استقلال است، در توجه به جزییات ساده و سخت کوشی فردی هر کس نهفته است.

3. برقراری دوستی های محکم

برقراری دوستی های محکم و ارزشمند - مرد برتر

دور زدن دوستان برای رسیدن به موفقیت یا استقلال، هیچ ثمره مثبتی ندارد. در واقع کسانی که فکر می کنند، تنها بودن و تک روی کردن به معنای مستقل شدن است، در اشتباه محض هستند. مهم ترین بخش برای اینکه بدانیم چگونه مستقل شویم، مرتبط با دوستان خوب است.

این باور که به شما می گوید باید بی نیاز باشید را فراموش کنید، این باور شاید در دنیا معنوی به کار بیاید، اما برای مستقل شدن، باید در هنگام نیاز، طلب کمک کنید. طلب کمک به معنای ضعیف بودن نیست، بلکه شما را به سبب قوی کردن دوستانتان در امری دوستی، قوی تر جلوه می دهد.

شما نیز می توانید برای تحقق قوت خود در مستقل بودن با برقراری روابط خوب، برای دوستان خود، فداکار و آموزنده باشید.

چگونه مستقل شویم: مستقل تر در جهان کاوش کنید

کاوش مستقل در جهان، شاید از نظر برخی از افراد در توضیح چگونه مستقل شویم یک تعبیر معنوی باشد. یعنی به محض اینکه صحبت از بزرگی، هستی و جهان می شود، همه به یک معنویت مستقل فکر می کنند. باید بگوییم تقریبا نظر شما درست است. اما ما قصد داریم در این بخش کمی متفاوت تر و نزدیک تر به کره زمین از نظر مستقل بودن در هستی و زندگی با شما سخن بگوییم.

1. منتظر نظرات کسی نباش

به جای اینکه در فهمیدن یک موضوع یا شناخت یک مسئله و راه حل آن، به دنبال این و آن بدوید، خودتان دست به تحقیق بزنید.

پسران زیادی هستند که در امور مالی دائما با پدر خود مشورت می کنند. یا دخترانی که در وقت مهمانی یا عروسی هر 5 دقیقه یک بار با مادر خود تماس می گیرند. باید به شما بگوییم شما می توانید دوستی داشته باشید که می تواند در هر موردی متخصص باشد و شما را کمک کند. این دوست خود شما هستید.

به عقل و هوش خود باید اعتماد داشته باشید، این اعتماد با تحقیق میسر خواهد شد.

بدون شک داشتن افرادی که می توانند در شرایط گوناگون به ما کمک کنند، موهبتی است، اما قبل از اینکه دفعه بعد تلفن را بردارید و از کسی در رابطه با موضوعی سوال بپرسید، ببیند می توانید خودتان اطلاعات آن را کشف کنید!؟ شاید بگویید این کار بیشتر طول خواهد کشید، اما باید بگوییم در بحث چگونه مستقل شویم نیز بیشتر موثر خواهد بود.

 

2. تعادل را حفظ کنید

وقتی صحبت از تعادل در استقلال می شود، افراد بیشترین چیزی که ممکن است به ذهنشان برسد، تعادل بودجه و شرایط اقتصادی است. بله همینطور است، باید در میزان بودجه بندی های خود تعادل را رعایت کنید. حال این بودجه بندی می تواند مرتبط با پول شما باشد یا مرتبط با ترتیب و انتخاب کارهایتان.

منظور از انتخاب کارها، همان بودجه بندی انرژی است. شاید این حرف را شنیده باشید که مدیریت زمان، همان مدیریت انرژی است. با این حساب زمان خود را متعادل بودجه بندی کنید.

برای درک این موضوع در مفهوم چگونه مستقل شویم همان بودجه بندی اقتصادی را در نظر بگیرید؛ صرفه جویی بهترین راهکار برای رسیدن به تعادل است. تعادلی که پس از گذراندن یک نقطه در کم بودن، شما را به سمت بالا هدایت می کند؛ بالا یا همان مستقل تر بودن.

3. در خانه بزرگ خود آسوده باشید

همانطور که گفتیم برخی کاوش در جهان را موضوعی معنوی می دانند، اما چگونه ممکن است در این خانه بزرگ به نام هستی، مستقل باشیم، وقتی نمی توانیم یک غذای ساده برای خودمان بپزیم؟!

کسی که با بهره مندی از شرایط مالی زیاد، همه روزه از رستوران غذا سفارش می دهد، شاید در ظاهر فردی مستقل باشد، اما او واقعا بلد نیست برای خود غذا بپزد.

بله! حق با شماست، هیج کس به طور کامل، کامل نیست. اما صحبت از آسودگی، ارتباطی به کمال ندارد. منظور ما یک جور خشنودی در انجام امور کوچک در خانه کوچک خودمان است. یاد گرفتن نجاری، یک زبان جدید، نحوه درست کردن یک فضای آرامش شخصی و کلی از این خرده کارهای مهارتی و ساده، می تواند ما را به جواب پرسش چگونه مستقل شویم نزدیک تر کند.

4. آهستگی را بیاموزید

ضرب المثلی است که می گوید: جهان در یک روز ساخته نشده است.

با این حساب هیچ کس هم به طور کامل مستقل نیست. شاید این حرف را باید به عنوان سریع ترین، منطقی ترین و درست ترین راهنمایی در نظر بگیرید. بنابراین لازم نیست برای اینکه مستقل شوید، عجول باشید.

اگر قصد ندارید کاری را انجام دهید، خیلی ساده است؛ انجام ندهید. به معنای ساده اگر می خواهید به یک جواب صریح برای چگونه مستقل شویم دست پیدا کنید، جواب همین است: جهان برای شماست.

نکات تکمیلی در پایان این بخش

اگر به دنبال پاسخ به سوال چگونه مستقل شویم هستید، در ابتدا باید تفکر مستقل بودن را در خودتان پرورش دهید. تفکر مستقل بودن می تواند هم نگاه ما را گسترده تر کند و هم باعث شود که میزان آسیب پذیری های خود را بیشتر درک کنیم.

شاید عجیب باشد! اما یکی از دلایلی که به اشتباه افراد را به سمت مستقل شدن می کشاند، فرار از آسیب پذیری است. در صورتی که در تفکر مستقل بودن، همه چیز مبتنی بر پذیرش آن چیزی است که هستیم.

پس از پذیرش، ما می توانیم به طور آهسته شروع به حرکت کنیم. برای حرکت لازم نیست فورا از همه چیز و همه کس دل بکنیم. رها کردن همه چیز در خلاف تفکر چگونه مستقل شویم است.

در حقیقت کوچک ترین اعمال ما می تواند در پیمایش زندگی در قالب بازی های کوچک و روابط ساده، ما را به استقلال احساسی، مالی، اقتصادی و غیره نزدیک کند. بنابراین از همین الان تصمیم بگیرد در کوچک ترین کارها و احساسات خود مستقل شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
ویژگی های ازدواج موفق چیست - مرد برتر
47%
تخفیف
159,000 تومان
45%
تخفیف
99,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره در واتساپ

  در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

   20 اشتباه ممنوعه 
  در رابطه عاطفی (چت و گفتگوی آنلاین)

  دوره  رایگان برای شما  
  دانلود فوری
  close-link